Filmy dokumentalne/religia i wiara

„Dni przemiany” (2018)

Dokumentalna opowieść w reżyserii Tomasza Jurkiewicza o kulisach Światowych Dni Młodzieży, w której...

WIĘCEJ
„Dni przemiany” (2018)

Dokumentalna opowieść w reżyserii Tomasza Jurkiewicza o kulisach Światowych Dni Młodzieży, w której uwagę skupiona jest przede wszystkim na tej stronie wydarzeń, do której nie dotarły oficjalne media.

Opis filmu:
Realizatorzy filmu szukali autentycznych więzi, które narodziły się pomiędzy pielgrzymami a ich gospodarzami. Tematem tego pełnego humoru obserwacyjnego filmu jest zderzenie kultur, ale i międzyludzka solidarność niezależna od języka, koloru skóry i kraju urodzenia. Dokument ten dostał nagrodę jury na Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”.

Frydrychowice to rolnicza wieś w gminie Wieprz niedaleko Krakowa. Życie płynie tu spokojnym rytmem. 50-letni Krzysztof Szczur pracuje jako konserwator w szkole. Proboszcz Józef przygotowuje się do udziału w turnieju tenisa ziemnego. Pani Zosia z otwartym sercem oczekuje przybycia do Polski Ojca Świętego Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży. Chce przeżyć wizytę papieża na polskiej ziemi, być może ostatni raz w życiu. Krzysztof zostaje wybrany przewodniczącym lokalnego komitetu Światowych Dni Młodzieży. Wraz z całą społecznością wsi musi poradzić sobie z zakwaterowaniem kilkuset Brazylijczyków i Francuzów w lokalnej szkole i prywatnych domach. Wszyscy pragną, aby pielgrzymi czuli się tu jak najlepiej.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i scenarzystą filmu „Dni przemiany” jest Tomasz Jurkiewicz.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film „Dni przemiany” miał swoją premierę w 2018 roku.

Zdjęcia
Za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Dni przemiany” odpowiadali Beata Rakoczy, Weronika Bilska, Tomasz Woźniczka i Tadeusz Chudy.

Czas trwania filmu
Dokument „Dni przemiany” trwa 50 minut.

Gdzie obejrzeć film „Dni przemiany”?
Cały film „Dni przemiany” online oglądaj na vod.tvp.pl

Wideo