serwisy tvp

Filmy dokumentalne/religia i wiara

„Dni przemiany” (2018)

Dokumentalna opowieść w reżyserii Tomasza Jurkiewicza o kulisach Światowych Dni Młodzieży,...

WIĘCEJ
„Dni przemiany” (2018)

Dokumentalna opowieść w reżyserii Tomasza Jurkiewicza o kulisach Światowych Dni Młodzieży, w której uwagę skupiona jest przede wszystkim na tej stronie wydarzeń, do której nie dotarły oficjalne media.

Opis filmu:
Realizatorzy filmu szukali autentycznych więzi, które narodziły się pomiędzy pielgrzymami a ich gospodarzami. Tematem tego pełnego humoru obserwacyjnego filmu jest zderzenie kultur, ale i międzyludzka solidarność niezależna od języka, koloru skóry i kraju urodzenia. Dokument ten dostał nagrodę jury na Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”.

Frydrychowice to rolnicza wieś w gminie Wieprz niedaleko Krakowa. Życie płynie tu spokojnym rytmem. 50-letni Krzysztof Szczur pracuje jako konserwator w szkole. Proboszcz Józef przygotowuje się do udziału w turnieju tenisa ziemnego. Pani Zosia z otwartym sercem oczekuje przybycia do Polski Ojca Świętego Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży. Chce przeżyć wizytę papieża na polskiej ziemi, być może ostatni raz w życiu. Krzysztof zostaje wybrany przewodniczącym lokalnego komitetu Światowych Dni Młodzieży. Wraz z całą społecznością wsi musi poradzić sobie z zakwaterowaniem kilkuset Brazylijczyków i Francuzów w lokalnej szkole i prywatnych domach. Wszyscy pragną, aby pielgrzymi czuli się tu jak najlepiej.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i scenarzystą filmu „Dni przemiany” jest Tomasz Jurkiewicz.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film „Dni przemiany” miał swoją premierę w 2018 roku.

Zdjęcia
Za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Dni przemiany” odpowiadali Beata Rakoczy, Weronika Bilska, Tomasz Woźniczka i Tadeusz Chudy.

Czas trwania filmu
Dokument „Dni przemiany” trwa 50 minut.

Gdzie obejrzeć film „Dni przemiany”?
Cały film „Dni przemiany” online oglądaj na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy