serwisy tvp

Oglądaj do 16.06.2021 r.

filmy fabularne/komedie

Komediowy thriller, szalony romans oraz film drogi podany z lekkością i w oparach absurdu. ...

WIĘCEJ
Komediowy thriller, szalony romans oraz film drogi podany z lekkością i w oparach absurdu. Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami – żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.
Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak – Daniel Polak. Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić.
Oprócz znakomitych aktorów – m.in. Joanny Kulig, Tomasza Kota, Dawida Ogrodnika i Piotra Głowackiego – w filmie pojawili się gwiazdorzy disco polo – Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt. Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 przebojów, w tym utwory zespołów: Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i inni.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2014

Reżyseria: Maciej Bochniak

Czas trwania: 107 min.

Obsada:
Dawid Ogrodnik – Tomek
Piotr Głowacki – „Rudy”
Joanna Kulig – Anka „Gensonina”
Tomasz Kot – Daniel Polak
Aleksandra Hamkało – „Mikser”
Mariusz Drężek – Roland
Rafał Maćkowiak – Maciek z „Atomica”

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy