seriale/sensacyjne

Serial kryminalno-obyczajowy ukazujący funkcjonowanie nieformalnych układów biznesowo-polityczno-towarzyskich, balansujących na granicy prawa. Z takim układem przyjdzie...

WIĘCEJ
Serial kryminalno-obyczajowy ukazujący funkcjonowanie nieformalnych układów biznesowo-polityczno-towarzyskich, balansujących na granicy prawa. Z takim układem przyjdzie się zmierzyć bohaterowi serialu, zdolnemu, młodemu chirurgowi Piotrowi Skotnickiemu, idealiście, który mimo niesprawiedliwości, jakich doświadczył, nadal wierzy w uczciwość i porządek. Szybko przekona się, jak niewiele znaczą te pojęcia i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za trwanie przy swoich zasadach.

Miejscowość, w której żyje Piotr, sprawia wrażenie zwyczajnego średniej wielkości miasta. Nie należy ono jednak do mieszkańców – zostało zawłaszczone przez polityczne elity, oligarchię urzędniczą, gospodarczą i przestępczą. Układ jest znakomicie zakamuflowany. Mieszkańcy przyjmują go jako oczywistość. Piotr miesza szyki miejscowym elitom. Zasady zmuszają go do podjęcia walki z układem. Zamiast współpracować, działa zgodnie z nakazem sumienia i zawodowej etyki.

- Chciałem zrobić serial atrakcyjny, ale jednocześnie znacznie bliższy otaczającej nas rzeczywistości niż to, co na co dzień proponują stacje telewizyjne. Zależy na dialogu z publicznością, ale zdecydowałem się w tej opowieści nie kolorować rzeczywistości bo i siebie, i publiczność traktuję serio. Po prostu jestem przekonany, że nie da się opowiadać o tym, co nas otacza, bezustannie puszczając do widzów oko i nasłuchując z zadowoleniem chichotu zza kadru. Zresztą scenariusz był od początku serio, a myślenie, że to co robimy to nie jedynie rozrywka na dobry początek weekendu, podzielali i aktorzy, i operatorzy, i wreszcie cała ekipa. Chcieliśmy „pięknie się różnić” i byliśmy zdeterminowani by zrobić lepiej, inaczej. Państwa ocenie pozostawiam, jak blisko jesteśmy od założonego celu – mówił reżyser „Deteminatora” Mirosław Gronowski.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska 2007

Reżyseria: Mirosław Gronowski

Obsada:
Robert Gonera – doktor Piotr Skotnicki,
Jan Wieczorkowski – ksiądz Radek Strumiłło,
Marian Dziędziel – Jerzy Michta „Macher”,
Olaf Lubaszenko – inspektor Artur Wejman,
Edyta Olszówka – doktor Anka Jarzębska, partnerka Skotnickiego,
Krzysztof Globisz – Wojciech Kmiecik, wiceprezydent miasta