serwisy tvp

programy/teatr telewizji

Thriller z elementami komediowymi Rogera Mortimera Smitha w reżyserii Krzysztofa Langa. Rejestracja spektaklu, który został...

WIĘCEJ
Thriller z elementami komediowymi Rogera Mortimera Smitha w reżyserii Krzysztofa Langa. Rejestracja spektaklu, który został zagrany na żywo 13 listopada 2013 roku. Ta kameralna sztuka pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, trzyma w napięciu, a z drugiej strony niepozbawiona jest literackiego dystansu i zabawy z widzem. Dwaj mało znaczący londyńscy gangsterzy – George i Lennie – porywają jedyną córkę bogatego przedsiębiorcy Chamberlaina – Charlotte. Bogaty tatuś otrzymuje ofertę odzyskania córki za znaczną sumę pieniędzy.
Wszystko zdaje się iść zgodnie z planem do momentu, kiedy dziewczyna przekonuje Lenniego (którego, podobnie jak bohatera powieści Steinbecka „Myszy i ludzie” o tym samym imieniu, cechuje pewna umysłowa ociężałość), aby pomógł jej uciec. Uwolnienie Charlotte rozpoczyna ciąg zaskakujących zdarzeń, w których nikt nie jest tym, kim się wydawał być do tej pory. W spektaklu wystąpili: Kamilla Baar-Kochańska, Tomasz Karolak, Adam Woronowicz oraz Jan Frycz.

Autor: Roger Mortimer Smith 
Przekład: Bogusława Plisz-Góral 
Reżyseria: Krzysztof Lang 
Scenografia: Anna Wunderlich 
Kostiumy: Dorota Kołodyńska 
Realizacja TV: Krzysztof Buchowicz

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy