serwisy tvp

teatr telewizji/teatr dla dzieci i młodzieży

Adaptacja książki Anny Onichimowskiej. Przedstawia historię 5-letniej Uli, która jest bardzo związana emocjonalnie ze swoją...

WIĘCEJ
Adaptacja książki Anny Onichimowskiej. Przedstawia historię 5-letniej Uli, która jest bardzo związana emocjonalnie ze swoją babcią. Mama dziewczynki pracuje w szpitalu i ciągle jest nieobecna, a tata pływa na statku i Ula może tylko pisać do niego listy. Dziewczynka żywi niechęć do przedszkola, bo woli lepić pierogi, bawić się i snuć długie rozmowy ze swoją ukochaną babcią.
Pewnego razu babcia słabnie i Ula ratuje jej życie, wzywając pomoc lekarską. Babcia trafia do szpitala, a wnuczka bardzo za nią tęskni, bo tylko ona ją rozumie, tylko ona mam dla niej czas. Stan zdrowia starszej pani jest bardzo poważny, jednak nikt z dorosłych nie potrafi Uli o tym powiedzieć i wyjaśnić tej trudnej dla dziecka sytuacji. Mała wszystkiego dowiaduje się z podsłuchanych rozmów. Po jakimś czasie babcia wraca do domu, ale niedługo potem umiera. Ula pozostaje sama wobec bezradności całej rodziny wobec faktu, kiedy trzeba wytłumaczyć dziecku odejście najbliższej osoby.

Główną bohaterkę zagrała Sara Müldner, a towarzyszą jej m.in. Barbara Brylska, Beata Ścibakówna, Jacek Mikołajczak.


Autor: Anna Onichimowska

Reżyseria: Piotr Trzaskalski

Scenografia: Eryk Kawalec, Agata Sasin

Muzyka: Wojciech Lemański

Zdjęcia: Andrzej Szulkowski


Premiera: 1999 r.


Czas: 38 min.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy