serwisy tvp

Oglądaj do 20.12.2021 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Czyściciele internetu (2018)

Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która...

WIĘCEJ
Czyściciele internetu (2018)

Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań.

Opis filmu:

Każdego dnia, co minutę aż 500 godzin materiału filmowego jest przesyłanych na YouTube, 450 000 tweetów jest publikowanych na Twitterze, a 2,5 miliona postów na Facebooku. Jego współzałożyciel Mark Zuckerberg obiecał kiedyś, że Facebook będzie bez ograniczeń dzielić się wszystkim z każdym, ale okazało się, że jest zupełnie inaczej. Internet nie jest wcale tak neutralny, demokratyczny i wolny, jak się nam z pozoru wydaje. Tysiące moderatorów treści na Filipinach dzień w dzień decyduje o tym, co pojawia się, a co nie w mediach społecznościowych. To właśnie oni akceptują lub odrzucają publikowane przez nas filmy i zdjęcia. I o ile trudno się spierać z potrzebą monitorowania wszelkich obrazów przemocy, to we wszystkich innych przestrzeniach taka cenzura wydaje się dyskusyjna.

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Czyściciele internetu” jest Hans Block. To niemiecki reżyser teatralny, muzyk i filmowiec, którego dokument „Czyściciele internetu” można było obejrzeć podczas 15. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Czas trwania filmu:
Film „Czyściciele internetu” trwa 88 minut.

Tytuł oryginalny:
The Cleaners

Gdzie obejrzeć film „Czyściciele internetu”?
Cały film „Czyściciele internetu” OGLĄDAJ online w vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy