filmy fabularne/komedie

„Czym chata bogata!” (2017)

Pełna humoru opowieść o pisarzu, który opływając w luksusy, stara...

WIĘCEJ
„Czym chata bogata!” (2017)

Pełna humoru opowieść o pisarzu, który opływając w luksusy, stara się pomóc biednym. Żyjąc w bańce, musi w pewnym momencie skonfrontować się z rzeczywistością, co nieźle namiesza w jego poukładanym świecie. Film reżysera świetnie przyjętej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, który ponownie za nic mając polityczną poprawność, rozprawia się z francuską obłudą klasy wyższej. W roli głównej Christian Clavier, ceniony za rewelacyjny cykl komedii „Goście, goście”. Wcielił się również m.in. w postać Asteriksa w uwielbianych filmach o przygodach sympatycznego Gala.

Opis filmu:
Podpuszczony przez dziennikarza, pisarz Jean-Etienne Fougerole (Christian Clavier) przyznaje, że byłby gotów przyjąć pod swój dach potrzebujących. Transmitowana na cały kraj transmisja dociera do Roma Babika (Ary Abittan), który wraz z całą rodziną postanawia skorzystać z zaproszenia pisarza. Jean-Etienne i jego żona Daphné szybko dochodzą do wniosku, że popełnili błąd, jednak pozbycie się przyjezdnych nie będzie takie proste.

Obsada:
W rolach głównych występują:
Christian Clavier („Goście, goście”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Asterix i Obelix kontra Cezar”) jako Jean-Etienne Fougerole
Ary Abittan („Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Madame”, „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”, „Goście, goście III” jako Babik

Kto jeszcze zagrał w filmie „Czym chata bogata!”?:
Elsa Zylberstein jako Daphné Fougerole
Cyril Lecomte jako Erwan Berruto
Nanou Garcia jako Isabelle Cheroy
Oscar Berthe jako Lionel Fougerole
Mirela Nicolau jako Simza
Ioana Visalon jako Somerta
Nikita Dragomir jako Lulughia
Marian Samu jako Piti
Anaïs Dopinescu jako Renata
Raisa Mihai jako Fernanda
Inan Cicek jako Crouch
Marc Arnaud jako Clément Barzach
Armen Georgian jako Ravi
Sofiia Manousha jako Fidélia Martinez

Reżyseria:
Reżyserem komedii „Czym chata bogata!” jest Philippe de Chauveron, autor ciepło przyjętych francuskich komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”. Filmowiec zdobył dwie nagrody (Lumiere i Emden) za obraz „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

Scenariusz:
Scenariusz do filmu „Czym chata bogata!” napisali Guy Laurent i Marc de Chauveron przy współpracy z Philippe de Chauveronem.

Data premiery i kraj produkcji:
„Czym chata bogata!” jest filmem francusko-belgijskim, a jego premiera odbyła się 5 kwietnia 2017 roku we Francji. Do polskich kin komedia zawitała 14 czerwca 2017 roku.

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do produkcji „Czym chata bogata!” jest Philippe Guilbert. Mężczyzna zdobył nagrodę dla najlepszego operatora za film „20 Meters of Love in Montmartre” podczas Southern States Indie Film Fest w 2017 roku.

Tytuł oryginalny:
„À bras ouverts”.

Tytuł angielski:
„With Open Arms”.

Czat trwania:
„Czym chata bogata!” trwa 89 minut.

Gdzie obejrzeć film „Czym chata bogata!”?
Cały film „Czym chata bogata!” online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo