filmy fabularne/komedie

Człowiek, który gapił się na kozy (2009)

Czarna komedia w znakomitej obsadzie. Adaptacja głośnej...

WIĘCEJ
Człowiek, który gapił się na kozy (2009)

Czarna komedia w znakomitej obsadzie. Adaptacja głośnej książki Jona Ronsona, dla której inspirację stanowiły prawdziwe wydarzenia. „Człowiek, który gapił się na kozy” składa się z dwóch warstw. Z jednej strony to opowieść o grupie wojskowych, prowadzących dziwaczne badania nad wojną psychologiczną, z drugiej – film drogi o dwóch zagubionych mężczyznach, którzy niespodziewanie dla siebie samych nawiązują cenną relację.

Opis filmu:
Dziennikarz lokalnej gazety, Bob Wilton (Ewan McGregor) stara się pozbierać po utracie żony, która zostawiła go dla jego szefa. Podczjako poszukiwania inspiracji do nowego artykułu w Kuwejcie, mężczyzna trafia na żołnierza Lyna Cjakosady'ego (George Clooney), który opowiada mu o niezwykłym oddziale „First Earth Battalion”. Jego członkowie mieli posługiwać się mocami paranormalnymi. Bob postanawia odnaleźć założyciela grupy, Billa Django (Jeff Bridges).

Obsada:
W rolach głównych występują:
Ewan McGregor („Gwiezdne wojny”, „Moulin Rouge!”, „Fargo”, „Autor widmo”, „Niemożliwe”, „Doktor Sen”) jako Bob Wilton
George Clooney („Syriana”, „Od zmierzchu do świtu”, „Good Night and Good Luck”, „Grawitacja”, „W chmurach”, „Bracie, gdzie jesteś?”, „Krain jutra”) jako Lyn Cjakosady
Jeff Bridges („Big Lebowski”, „Szalone serce”, „Aż do piekła”, „Prawdziwe męstwo”, „Iron Man”, „Na fali”, „R.I.P.D. - Agenci z zaświatów”) jako Bill Django
Kevin Spacey („Siedem”, „Podejrzani”, „House of Cards”, „K-PAX”, „Klub miliarderów”, „Baby Driver”, „Wszystkie pieniądze świata”, „Szefowie wrogowie”) jako Larry Hooper

Kto jeszcze zagrał w filmie „Człowiek, który gapił się na kozy”?:
Stephen Lang jako Dean Hopgood
Robert Patrick jako Todd Nixon
Waleed Zuaiter jako Mahmud Dajakoh
Stephen Root jako Gus Lacey
Glenn Morshower jako Holtz
Nick Offerman jako Scotty Mercer
Tim Griffin jako Tim Kootz
Rebecca Mader jako Debora Wilton
Jacob Browne
Todd Lawson LaTourrette
Brad Grunberg
Elsa Villafane
Fawad Siddiqui
Samuel Ray Gates

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Człowiek, który gapił się na kozy” jest laureat Oscara za obraz „Argo” – Grant Heslov. Mężczyzna pracował przy powstawaniu takich filmów jak „Idy marcowe” i „Good Night, and Good Luck”.

Scenariusz:
Inspirację dla scenariusza komedii „Człowiek, który gapił się na kozy” stanowiła książka Jona Ronsona, którą na język filmowy przełożył Peter Straughan (nominowany do Oscara za scenariusz do obrazu „Szpieg”).

Data premiery i kraj produkcji:
„Człowiek, który gapił się na kozy” jest produkcją amerykańsko-brytyjską. Światowa premiera filmu odbyła się 8 września 2009 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W Polsce film zadebiutował 7 maja 2010 roku.

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do czarnej komedii „Człowiek, który gapił się na kozy” jest Robert Elswit, który za film „Aż poleje się krew” otrzymał Oscara i nagrodę BAFTA.

Czas trwania:
„Człowiek, który gapił się na kozy” trwa 93 minuty.

Tytuł oryginalny:
„The Men Who Stare at Goats”.

Gdzie obejrzeć film „Człowiek, który gapił się na kozy”?
Cały film „Człowiek, który gapił się na kozy” online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo