serwisy tvp

Oglądaj do 19.08.2021 r.

Filmy dokumentalne/ludzie

Człowiek delfin (2017)

Film opowiadający historię Jacques'a Mayola. W latach czterdziestych i pięćdziesiątych...

WIĘCEJ
Człowiek delfin (2017)

Film opowiadający historię Jacques'a Mayola. W latach czterdziestych i pięćdziesiątych był znawcą i fanem delfinów. Jacques Mayol był francuską legendą nurkowania i posiadaczem wielu światowych rekordów w nurkowaniu swobodnym. To jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu „Wielki błękit” z 1988 roku.

Opis filmu
Poznajemy charyzmatycznego człowieka, rozdartego między lądem a wodą, który ryzykował życie nie dla sławy lecz dla wyższego celu. Nurkowanie dało mu szansę stać się posłańcem, który dotarł do granic ludzkiego ciała i umysłu nie tylko po to, by pobić dotychczasowe rekordy, lecz odkryć głębsze powinowactwo pomiędzy człowiekiem i morzem.
Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami najbliższych przyjaciół Mayola, rodziny oraz mistrzów świata w nurkowaniu. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o nurkowaniu głębokim na wstrzymanym oddechu, technikach oddechowych, jodze i podpatrywaniu zwierząt oraz współpracy z nimi.

Obsada filmu
Narratorem w filmie „Człowiek delfin” jest Jean-Marc Barr, odtwórca roli Mayola w „Wielkim błękicie”.

Reżyseria i scenariusz

Grecki dokument „Człowiek delfin” wyreżyserował i napisał do niego scenariusz Lefteris Charitos. Został ona nagrodzony w 2018 na Millennium Docs Against Gravity Film Festival. Współscenarzystą był Jurij Awierow.

Czas trwania filmu
Film dokumentalny „Człowiek delfin” trwa 56 minut.

Tytuł oryginalny
Dolphin Man

Gdzie obejrzeć film „Człowiek delfin”?
Film „Człowiek delfin” można oglądać na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy