serwisy tvp

Oglądaj do 22.05.2021 r.

Filmy dokumentalne/ludzie

Film opowiadający historię Jacques'a Mayola. W latach czterdziestych i pięćdziesiątych był znawcą i fanem delfinów....

WIĘCEJ
Film opowiadający historię Jacques'a Mayola. W latach czterdziestych i pięćdziesiątych był znawcą i fanem delfinów. Jacques Mayol był francuską legendą nurkowania i posiadaczem wielu światowych rekordów w nurkowaniu swobodnym. To jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu „Wielki błękit” z 1988 roku.

Poznajemy charyzmatycznego człowieka, rozdartego między lądem a wodą, który ryzykował życie nie dla sławy lecz dla wyższego celu. Nurkowanie dało mu szansę stać się posłańcem, który dotarł do granic ludzkiego ciała i umysłu nie tylko po to, by pobić dotychczasowe rekordy, lecz odkryć głębsze powinowactwo pomiędzy człowiekiem i morzem.

Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami najbliższych przyjaciół Mayola, rodziny oraz mistrzów świata w nurkowaniu. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o nurkowaniu głębokim na wstrzymanym oddechu, technikach oddechowych, jodze i podpatrywaniu zwierząt oraz współpracy z nimi.


Kraj pochodzenia, rok produkcji: Grecja, 2017

Czas trwania: 56 min.

Reżyseria: Lefteris Charitos

Tytuł oryginalny: Dolphin Man

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy