serwisy tvp

filmy fabularne/obyczajowe

Czerwony żółw (2016)

Nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany baśń dla...

WIĘCEJ
Czerwony żółw (2016)

Nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany baśń dla dorosłych. Ta francusko-japońska koprodukcja to uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Za stronę wizualną filmu opowiada słynne Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”). Film został doceniony na festiwalu w Cannes, podczas którego jury przyanało mu nagrodę specjalną.

Opis filmu:

Trwa sztorm. Pewien mężczyzna cudem dopływa do brzegu, lądując na tropikalnej wyspie. Nazajutrz błądzi w buszu, przemierza gęstwiny, eksploruje jaskinie i orientuje się, że jest zupełnie sam. Zaczyna czuć się jak w pułapce… Niczym Robinson Cruzoe walczy z każdym dniem. Buduje nawet tratwę i bezskutecznie próbuje uciec z więzienia. Rozbitek podejmuje kilka nieudanych prób opuszczenia wyspy. Każdorazowo wraca na brzeg obwiniając czerwonego żółwia, który towarzyszy mu w porażkach.

Obsada filmu:
Głosu użyczyli:
Emmanuel Garijo jako Ojciec,
Tom Hudson jako Syn w wieku dorosłym,
Baptiste Goy jako Syn w wieku dziecięcym,
Axel Devillers jako Dziecko,
Barbara Beretta jako Matka


Reżyseria:
Reżyserem filmu „Czerwony żółw” jest laureat nagrody Oscar – Michaël Dudok de Wit. Tę prestiżową nagrodę otrzymał za produkcję „Ojciec i córka”.

Scenariusz:
Scenariusz filmu „Czerwony żółw” stworzył reżyser Michaël Dudok de Wit we współpracy z Pascale Ferran, scenarzystką znaną z „Kochanek Lady Chatterley” oraz „Petits arrangements avec les morts”.

Data premiery i kraj produkcji:
„Czerwony żółw” miał swoją światową premierę 18 maja 2016 roku.

Tytuł oryginalny:
„La tortue rouge”

Czas trwania filmu:
„Czerwony żółw” trwa 80 minut.

Gdzie obejrzeć film „Czerwony żółw”?
Cały film dostępny online w vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy