Filmy dokumentalne/sztuka

„Czarne chmury nad Aktorem” (2020)

Film dokumentalny, przedstawiający postać Macieja Rayzachera, aktora, znanego m.in. z...

WIĘCEJ
„Czarne chmury nad Aktorem” (2020)

Film dokumentalny, przedstawiający postać Macieja Rayzachera, aktora, znanego m.in. z roli kapitana rajtarów w serialu „Czarne chmury”.

Opis filmu:
Od dyplomu w 1962 roku, w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi, Maciej Rayzacher zagrał wiele ról w teatrze i w filmach. Zaangażowany był w działalność opozycyjną w latach siedemdziesiątych, kolportaż tajnych wydawnictw, współpracę z KOR-em, wielokrotnie aresztowany, represjonowany, zmuszony do przerwania kariery aktorskiej, a w czasie stanu wojennego internowany.

Uprawiał sztukę „drugiego obiegu” występując z programami poetyckimi m.in. w kościołach. W filmie oprócz Macieja Rayzachera, jego żony Jolanty i córki Agnieszki występują: Zofia Romaszewska, s. Małgorzata Chmielewska, Mirosław Chojecki, Kazimierz Kaczor, Marian Opania, Wojciech Pszoniak oraz Sylwia Wirska.

Reżyseria:
Autorem filmu „Czarne chmury nad Aktorem” jest Włodzimierz Gołaszewski, reżyser i scenarzysta, autor m.in. filmów: „Magik” (2019), „Szabla polska” (2018).

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do filmu „Czarne chmury nad Aktorem” jest Tomasz Mielcarz, operator pracujący m.in. przy filmach: „Droga wolna” (2014), „Aaaa do filmu o Łódzkiej Szkole Filmowej zatrudnię” (2013).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Czarne chmury nad Aktorem” wyprodukowano w 2020 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Czarne chmury nad Aktorem” trwa 30 minut.

Gdzie obejrzeć film „Czarne chmury nad Aktorem”?
Cały film „Czarne chmury nad Aktorem” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo