serwisy tvp

Filmy dokumentalne/sztuka

Tomasz Tomaszewski – wybitny fotografik, człowiek, obserwator. Mimo niezliczonych podróży po świecie, współpracy z wybitnymi...

WIĘCEJ
Tomasz Tomaszewski – wybitny fotografik, człowiek, obserwator. Mimo niezliczonych podróży po świecie, współpracy z wybitnymi tytułami i ludźmi, jest w Polsce, bo jak sam mówi, Polska interesuje go najbardziej. W latach 1970-80 pracował dla magazynów: Itd, Perspektywy, Razem i Tygodnika Solidarność. Dokumentował historyczne wydarzenia w kraju, takie jak obchody 3 maja w Bydgoszczy w '80, Wałęsa podczas strajku w Żyrardowie, powstanie rządu Tadeusza Mazowieckiego, blokada ronda Warszawie w '81, marsze głodowe, Stocznia Gdańska, tematy związane z Solidarnością.


Tomaszewski przez całe swoje życie doświadczał rzeczy i był uczestnikiem wydarzeń ważnych dla Polski i dla Świata. Niezwykłe wyczucie i intuicja sprawiła, że za wszelką cenę chciał w nich uczestniczyć, aby potem okazywało się, że fotografował wydarzenia dla ludzkości przełomowe. To film o determinacji, pracowitości i miłości.


Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2013

Czas trwania: 80 minut

Reżyseria: Krzysztof Kowalski, Dawid Garncarek

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy