serwisy tvp

programy/teatr telewizji

Dramat Janusza Krasińskiego w reżyserii Zbigniewa Lesienia. Dwóch skazańców: Kuźma i Oleś przebywa w celi...

WIĘCEJ
Dramat Janusza Krasińskiego w reżyserii Zbigniewa Lesienia. Dwóch skazańców: Kuźma i Oleś przebywa w celi śmierci. Więźniowie starają się wszelkimi dostępnymi metodami odroczyć egzekucję, pragną żyć – jak niczego innego na świecie. Biorą na siebie kolejne zbrodnie i planują następne, tylko aby zyskać czas, wywołując procesy i dochodzenia. Wszystko kończy się, gdy okazuje się, że pozostali sami.

Wybitny dramatopisarz Janusz Krasiński nakreślił dramat wisielczy, który powinien być szczególnie przedmiotem analizy dla studentów filozofii, wyspecjalizowanych w badaniach nad ludzką moralnością. Ten dramat dotyczy dwóch szczurów zamkniętych w pułapce. Biedne zwierzęta bez pardonu i w pośpiechu stają na głowach swoich współtowarzyszy, aby wydostać się z tej matni. Lecz co się stanie wówczas, gdy na samym czubku zwierzęcej piramidy zostanie ich już tylko dwóch?
W spektaklu wystąpili: Cezary Pazura, Piotr Fronczewski, Michał Lesień-Głowacki oraz Andrzej Grabowski i Hubert Zduniak.Autor: Janusz Krasiński

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Lesień

Scenografia: Arkadiusz Kośmider

Zdjęcia: Waldemar Szmidt

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy