filmy fabularne/obyczajowe

„Córka trenera” (2018)

Pełna dyskretnego humoru i sportowej rywalizacji historia o poszukiwaniu własnej drogi. Film w...

WIĘCEJ
„Córka trenera” (2018)

Pełna dyskretnego humoru i sportowej rywalizacji historia o poszukiwaniu własnej drogi. Film w reżyserii Łukasza Grzegorzka („Kamper”) zdobył nagrodę publiczności na Forum Kina Europejskiego Cinergia, a Jacek Braciak został wyróżniony za najlepszą rolę męską na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”.

Opis filmu:

Maciej Kornet (Jacek Braciak) to trener tenisa ziemnego. Jego podopieczną i wielką chlubą jest Wiktoria (Karolina Bruchnicka) – 17-letnia dziewczyna. Razem od lat jeżdżą po Polsce, a ich rytm życia wyznaczają zawody. Wiążą ich więzi rodzinne – Wiktoria to córka Macieja, jego oczko w głowie, największa duma, „córeczka tatusia”. Maciej dla Wiktorii także jest całym światem. Od wielu lat są tylko we dwoje.
W ich życiu pojawia się Igor (Bartłomiej Kowalski). To młody, dobrze zapowiadający się zawodnik, który trafia pod skrzydła trenerskie Macieja Korneta. Dla Wiktorii Igor to nowe doświadczenia. Pierwsza miłość, papieros, łyk alkoholu… Dla Macieja – nieuchronna redefinicja jego relacji z córką.
W pewne upalne lato cała trójka wsiada do rozklekotanego vana i rusza w długą podróż. Każde z nich podczas tej wyprawy chce osiągnąć swój cel.
Film „Córka trenera” z 2018 roku to dobry polski dramat traktujący o relacjach ojca z córką i poszukiwaniu własnej drogi oraz okazja do zapoznania się z rodzimym kinem.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Jacek Braciak („Kler”, „Brzydula”, „Wołyń”, „Pod mocnym Aniołem”) jako Maciej Kornet
Karolina Bruchnicka („M jak Miłość”, „Komisarz Alex”, „Osiecka”) jako Wiktoria Kornet
Bartłomiej Kowalski („Cudzoziemcy w powstaniu warszawskim”) jako Igor Karski
Agata Buzek („Rewers”, „High life”, „Fotograf”, „Obce ciało”, „Zemsta”) jako Kamila
Piotr Żurawski („Kamper”, „Miasto 44”, „Czas honoru”, „Osiecka”) jako Cysorz

Kto jeszcze zagrał w filmie „Córka trenera”?
Łukasz Grzegorzek – Gumiś
Marta Ścisłowicz – Lekarka
Witold Wieliński – Dyrektor
Bartłomiej Świderski – Organizator

Reżyseria
Reżyserem polskiego dramatu „Córka trenera jest Łukasz Grzegorzek, który w produkcji wciela się także w rolę „Gumisia”. Grzegorzek na swoim koncie ma już film fabularny „Kamper”, przy tworzeniu którego odpowiadał za scenariusz, reżyserię, montaż i koprodukcję.

Scenariusz
Scenariusz „Córki trenera” stworzył Krzysztof Umiński i Łukasz Grzegorzek. Obaj twórcy współpracowali wcześniej przy „Kamperze”. Umiński poza pisaniem scenariuszy jest także tłumaczem. Przełożył m.in. szereg francuskich komiksów, a także książki Alberta Cohena czy Arundhati Roya. W 2014 roku znalazł się w gronie finalistów Nagrody Kapuścińskiego.

Data premiery, kraj produkcji
„Córka trenera” miała swoją premierę 6 lipca 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty”. Na kinowe ekrany dramat polskiej produkcji trafił 1 marca 2019 roku.

Zdjęcia
Autorem zdjęć do „Córki trenera” jest Weronika Bilska, która z Grzegorzkiem współpracowała także przy jego debiucie reżyserskim, czyli filmie „Kamper”. Bilska jest laureatką wielu nagród, m.in. za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Więzi” (2016 rok), które znalazły się na oscarowej shortliście w 2016 roku.

Tytuł oryginalny
„A Coach's Daughter”

Czas trwania filmu
„Córka trenera” trwa 93 minuty.

Nagrody i nominacje
„Córka trenera” otrzymała dwie nagrody podczas festiwalu „Off Camera”. Jacek Braciak został wyróżniony za najlepszą rolę męską, zaś Karolina Bruchnicka otrzymała Nagrodę „Rising Star” za najlepszy debiut aktorski.

Gdzie obejrzeć film „Córka trenera”?
Cały film „Córka trenera” online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo