serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Ciotka Hitlera (2021)

Polski dramat wojenny dotykający tematyki Holokaustu. „Ciotka Hitlera” jest osobistym filmem...

WIĘCEJ
Ciotka Hitlera (2021)

Polski dramat wojenny dotykający tematyki Holokaustu. „Ciotka Hitlera” jest osobistym filmem reżysera Michała Rogalskiego, który na ekranie pokazuje historię o zwykłych ludziach w niezwykłych czasach. Powraca do relacji Polaków i Żydów podczas II wojny światowej.

Opis filmu:

Akcja filmu zaczyna się w latach czterdziestych XX wieku, na początku II wojny światowej. Główny bohater − Leon pracuje jako piaskarz na Wiśle. Wraz z synami wyławiają z rzeki kobietę, wraz z małym dzieckiem. To Żydówki, którym udało się uciec z Warszawy, dla nich już niedozwolonej. Leon staje przed dylematem moralnym: czy ratować kobiety i udzielić im schronienie jednocześnie wystawiając na ryzyko własną rodzinę?

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Piotr Kaźmierczak („Dziewczyny ze Lwowa”, „Ślepnąc od świateł”) jako Leon
Marta Ścisłowicz („Strażacy”, „Jutro idziemy do kina”) jako Mecenasowa
Małgorzata Pyziak jako Hesia
Sebastian Pawlak („Mowa ptaków”, „Paradoks”) jako Mecenas

Kto jeszcze zagrał w filmie „Ciotka Hitlera”?
Michał Pietruś jako Tadek
Kuba Guszkowski jako Stefan
Joanna Gonschorek („Maraton tańca”) jako Zofia
Juliusz Krzysztof Warunek („Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Komornik”) jako Bartczak
Stefan Pawłowski jako Zwoleński
Dariusz Majchrzak („W dół kolorowym wzgórzem”, „Ki”) jako Szpadryna

Reżyseria

Reżyserem polskiego dramatu wojennego „Ciotka Hitlera” jest Michał Rogalski. W roku 2008 otrzymał pierwszą nagrodę w krajowej edycji konkursu scenariuszowego Hartley Merrill i drugą nagrodę w edycji międzynarodowej, za scenariusz do filmu „Letnie przesilenie”. Reżyserował takie filmy i seriale, jak: „Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Stulecie winnych”.


Scenariusz

Scenarzystą filmu „Ciotka Hitlera” jest Wojciech Tomczyk. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Dziedzinie Teatru (2007) oraz Kawaler Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej” (2019). Autor scenariuszy do wielu filmów („Spona”, „Oficer”, „Świadek koronny”) i seriali („Oficerowie”, „Trzeci oficer”, „Sprawiedliwi”). Autor dramatów i spektaklów Teatru Telewizji, m. in.: „Marszałek”, „Imperium”, „Bezkrólewie”.

Zdjęcia

Autorem zdjęć do filmu historycznego „Ciotka Hitlera” jest Maciej Lisiecki, który był operatorem takich filmów i seriali jak: „Sługi wojny”, „Stulecie Winnych”, „Za marzenia”, „Wojenne dziewczyny”, „O mnie się nie martw”.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Ciotka Hitlera” w kinach od 25 czerwca 2021 roku.

Czas trwania filmu

„Ciotka Hitlera” trwa 80 minut.

Gdzie obejrzeć film „Ciotka Hitlera”?

Cały film „Ciotka Hitlera” będzie można online OGLĄDAĆ w vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy