filmy fabularne/sensacyjne

„Chloe” (2009)

Thriller erotyczny w reżyserii Atoma Egoyana („Słodkie jutro”, „Gdzie leży prawda”)....

WIĘCEJ
„Chloe” (2009)

Thriller erotyczny w reżyserii Atoma Egoyana („Słodkie jutro”, „Gdzie leży prawda”). Remake francuskiego filmu „Nathalie...” z 2003 roku. W głównych rolach gwiazdy – Julianne Moore, laureatka Oscara za występ w filmie „Motyl Still Alice”, Liam Neeson – „Lista Schindlera”, „Michael Collins” i „Gwiezdne wojny” oraz zjawiskowa Amanda Seyfried, znana m.in. z filmów „Mamma Mia!”, „Les Miserables. Nędznicy”, „Listy do Julii”. To historia fatalnego zauroczenia i opowieść o potędze zazdrości.

Opis filmu

Ginekolog Catherine Stewart jest piękna, utalentowana i odnosi sukcesy zawodowe. Catherine podejrzewa, że mąż ją zdradza. Nie chce czekać bezczynnie na najgorsze i postanawia działać. Wynajmuje luksusową prostytutkę, która ma uwieść Davida. Catherine nie spodziewa się, że sama wpadnie w sidła Chloe.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Amanda Seyfried („Les Misérables: Nędznicy”, „Wredne dziewczyny”, „Wciąż ją kocham”) jako Chloe

Julianne Moore („Motyl Still Alice”, „Godziny”, „Boogie Nights”) jako Catherine

Liam Neeson („Lista Schindlera”, „Kinsey”, „Battleship: Bitwa o Ziemię”) jako David

Kto jeszcze zagrał w filmie „Chloe” ?

Laura DeCarteret – Alicia
Nina Dobrev – Anna
Max Thieriot – Michael Stewart
R.H. Thomson – Frank
Julie Khaner – Bimsy

Reżyseria

Atom Egoyan jest reżyserem, scenarzystą i producentem. Głównymi tematami jego filmów są: rodzina, głównie dysfunkcyjna, patologiczna, w której nie ma miejsca na czułość i miłość, tj. „Słodkie jutro”, „Likwidator” oraz miłość, lecz tylko fizyczna „Family Viewing”, „Likwidator”, „Exotica”. W swoich filmach pokazuje również zagrożenia wypływające z nadużywania najnowszych technologii audiowizualnych.

Scenariusz

Scenariusz do filmu stworzyła Erin Cressida Wilson, amerykańska scenarzystka, znana z takich produkcji filmowych, jak: „Sekretarka”, „Dziewczyna z pociągu”. Laureatka nagrody Independent Spirit.

Data premiery i kraj produkcji

Film został wyprodukowany w USA, Kanadzie i Francji w 2009. Film „Chloe” miał premierę w 2009 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w Kanadzie.

Zdjęcia

Za zdjęcia do filmu „Chloe” odpowiadał Paul Sarossy operator, znany z filmów „Podróż Felicji”, „Słodkie jutro”, „Prywatne piekło”.

Tytuł angielski

„Chloe”

Czas trwania filmu

Film „Chloe” trwa 96 minut.

Nagrody i nominacje

W 2011 roku film otrzymał nominacje IFTA dla najlepszego aktora (Liam Neeson) oraz w 2009 roku nominacje dla najlepszego filmu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastián.

Gdzie obejrzeć film „Chloe”?

Cały film „Chloe” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl

Wideo