serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Dwukrotny zdobywca Oscara Kevin Spacey jako Henry Carter, znany psychoterapeuta hollywoodzkich gwiazd. Od pewnego czasu...

WIĘCEJ
Dwukrotny zdobywca Oscara Kevin Spacey jako Henry Carter, znany psychoterapeuta hollywoodzkich gwiazd. Od pewnego czasu jest już zmęczony wysłuchiwaniem wydumanych problemów pacjentów z pierwszych stron gazet. Powoli zaczyna wątpić w sens tego, co robi. Na dodatek bardzo boleśnie przeżywa samobójczą śmierć żony. Czuje się więc samotny i sfrustrowany. Jedyne, co poprawia mu nastrój i pozwala oderwać się od codzienności, to palenie marihuany. Ten mały nałóg sprawia, że odzyskuje wewnętrzny spokój. Jego pacjenci nie dają mu jednak długo cieszyć się tym błogim stanem. Wpadają bowiem w coraz większe tarapaty emocjonalne i oczekują wsparcia od swojego terapeuty. Pewnego dnia jednak jednostajne życie Henry'ego zmienia się. Do jego gabinetu trafia bowiem nastoletnia Jemma.
Film klimatem, tematem i sposobem realizacji przypomina produkcje Woody'ego Allena. Na uwagę zasługuje kreacja Kevina Spacey'ego.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: USA, 2009

Czas trwania: 104 minuty

Reżyseria: Jonas Pate

Obsada:
Kevin Spacey – Henry Carter
Mark Webber – Jeremy
Keke Palmer – Jemma
Saffron Burrows – Kate Amberson
Jack Huston – Shamus

Tytuł oryginalny: Shrink

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy