serwisy tvp

Oglądaj do 14.10.2020 r.

filmy fabularne/dramaty

Znakomity Benedict Cumberbatch w bezkompromisowej fabule opowiadającej o kontrowersyjnych postaciach, które stoją za Brexitem. Jest...

WIĘCEJ
Znakomity Benedict Cumberbatch w bezkompromisowej fabule opowiadającej o kontrowersyjnych postaciach, które stoją za Brexitem. Jest lato 2016 roku. Podczas gdy politycy przekonują za wyjściem bądź pozostaniem w UE, za zamkniętymi drzwiami doradcy polityczni opracowują strategie walki. W sercu konfliktu stoi nieugięty szef kampanii zwolenników wyjścia Dominic Cummings ze swoją innowacyjną, ale moralnie problematyczną strategią opartą na analizie danych. Zaawansowane algorytmy mają przeczesać zakamarki internetu, by namierzyć uśpionych wyborców. Nie wszyscy popierają jego metody. Kiedy tradycyjni eurosceptycy mierzą się z nowoczesnymi brexitowcami, rozpoczyna się rozgrywka pełna zdrad i podstępów.

Pełen ciętego dowcipu „Brexit” oferuje fascynujący wgląd w referendum, które nie tylko wpłynęło na przyszłość Wielkiej Brytanii, ale także zmieniło na zawsze krajobraz światowej polityki. Wszyscy wiedzą kto wygrał, ale nie każdy zdaje sobie sprawę jak do tego doszło.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Wielka Brytania, 2019

Czas trwania: 92 minut

Reżyseria: Toby Haynes

Obsada:
Benedict Cumberbatch – jako Dominic Cummings
Liz White – jako Mary Wakefield
Rory Kinnear – jako Craig Oliver
Kyle Soller – jako Zack Massingham
Lee Boardman – jako Aaron Banks
John Heffernan – jako Matthew Elliot

Tytuł oryginalny: Brexit: The Uncivil War

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy