serwisy tvp

Oglądaj do 30.11.2020 r.

filmy fabularne/dramaty

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opisujący jeden z najbardziej poruszających epizodów I wojny światowej, kiedy...

WIĘCEJ
Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opisujący jeden z najbardziej poruszających epizodów I wojny światowej, kiedy to na jednym z pól bitewnych żołnierze trzech armii, bez zgody dowództwa odłożyli broń, by wspólnie świętować wigilię i Boże Narodzenie. Prawdziwa i wzruszająca historia o cudownym akcie braterstwa, który ukazuje bezsensowność wojny.

„Boże Narodzenie” to drugi pełnometrażowy film Christiana Cariona. Reżyser otrzymał za niego nominację do najważniejszych nagród filmowych, m.in. Oscara, Złotego Globu, BAFTY, 3 nominacje do Cezara, a także nagrodę Guild of German Art House Cinemas oraz statuetki na festiwalach w Valladolid, Palm Springs oraz Leeds.

W głównych rolach nie zabrakło znanych nazwisk. Na ekranie zobaczymy Diane Kruger („Troja”, „W ułamku sekundy”, „Bękarty wojny”, „Skarb narodów”), Daniela Brühla („Alienista”, „Wyścig”, „Good Bye Lenin!”), Guillaume Caneta („Nie mów nikomu”), czy Dany'ego Boona („ Jeszcze dalej niż północ”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”).

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Belgia, Francja, Niemcy

Reżyseria: Christian Carion

Czas trwania: 116 minut

Obsada:
Diane Kruger – Anna Sörensen
Benno Fürmann – Nikolaus Sprink
Guillaume Canet – Porucznik Audebert
Gary Lewis – Palmer
Dany Boon – Ponchel
Daniel Brühl – Horstmayer

Tytuł oryginalny: Joyeux Noël (Merry Christams)

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy