serwisy tvp

seriale/kostiumowe

On kochał kino, teatr i kabaret, a jego kochała scena i kobiety. Niespotykaną charyzmą i...

WIĘCEJ
On kochał kino, teatr i kabaret, a jego kochała scena i kobiety. Niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym przyciągał tłumy widzów. Stał się ikoną mody i dobrego stylu a jego piosenki śpiewała cała Polska. Był gwiazdą międzywojennej popkultury.

Serial ukazuje niezwykłą historię życia Bogdana Junoda znanego jako Eugeniusz Bodo. Opowiada o jego porażkach i wielkich sukcesach, o życiu emocjonalnym i towarzyskim, o trudnych decyzjach i pierwszych krokach aktorskich i uczuciach łączących go z pięknymi aktorkami. To serial o miłości i zdradzie, o poświęceniu jakiego wymaga życie artysty, a także o przedziwnej ironii losu, jaka towarzyszyła mu przez całe życie aż do zagadkowej śmierci.

Serial pokazuje jak wyglądał i jakimi prawami rządził się w międzywojennej Polsce przemysł rozrywkowy i filmowy. Widzowie zobaczą kulisy warszawskich rewii i plany przedwojennych filmów z udziałem Eugeniusza Bodo.

Główne role grają Antoni Królikowski (młody Bodo) i Tomasz Schuchardt (Bodo w wieku późniejszym)[6][7]. Powstała także wersja kinowa serialu.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2016

Reżyseria: Michał Kwieciński, Michał Rosa

Obsada:
Tomasz Schuchardt – Eugeniusz Bodo
Antoni Królikowski – Eugeniusz Bodo
Agnieszka Wosińska – Jadwiga Anna Dorota Dylewska-Junod
Anna Próchniak – Nora Ney
Anna Pijanowska – Ada
Piotr Żurawski – Moryc
Józef Pawłowski – Antek
Filip Bobek – Aleksander Żabczyński

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy