serwisy tvp

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Latem w Kotlinie Kłodzkiej odbywa się Bieg 7 Szczytów. Jego uczestnicy muszą pokonać 240 kilometrów...

WIĘCEJ
Latem w Kotlinie Kłodzkiej odbywa się Bieg 7 Szczytów. Jego uczestnicy muszą pokonać 240 kilometrów ekstremalnie trudnej rasy – wspinaczka, górskie szlaki; mają na to maksymalnie 52 godziny. Zawodnicy nie śpią, prawie w ogóle nie odpoczywają, nawet jedzą w biegu. W ultramaratonie bierze udział kilkadziesiąt osób, wśród nich jest trójka głównych bohaterów filmu – matka trójki dzieci Agata, sportowiec i podróżnik Michał oraz Michał, menadżer w dużym banku.
Filmowa narracja idzie dwutorowo – splatają się wątki samego biegu, w którym kamera towarzyszy każdemu bohaterów i drugi, „cywilny”, w którym rysują się ich portrety.
Część poświęcona maratonowi oddaje skrajne emocje towarzyszące biegaczom – zmęczenie, strach, osamotnienie, ból oraz euforię i poczucie wolności. Część poświęcona codzienności pokazuje ich wyobcowanie i poszukiwania możliwości spełnienia. Każdy z nich powtarza, że tylko biegnąc, żyje naprawdę. Na międzynarodowym festiwalu filmowym w Bilbao film dostał nagrodę za scenariusz.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2017,

Czas trwania: 72 min.

Reżyseria: Łukasz Borowski.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy