filmy fabularne/komedie

Atak paniki (2017)

Wielowątkowa czarna komedia w reżyserii Pawła Maślony z plejadą polskich gwiazd w obsadzie....

WIĘCEJ
Atak paniki (2017)

Wielowątkowa czarna komedia w reżyserii Pawła Maślony z plejadą polskich gwiazd w obsadzie. „Atak paniki” został entuzjastycznie przyjęty przez polskich krytyków filmowych.

Opis filmu

Brawurowa opowieść o grupie ludzi, którzy dostają ataku paniki. Autorka powieści wpada na swojego dawnego chłopaka. Małżonkowie, wracając z wczasów są zmuszeni zająć najmniej atrakcyjne miejsca w samolocie. Nastoletni chłopak poznaje marihuanę i doznaje pierwszego zamroczenia narkotykowego. Młoda dziewczyna boi się, że ludzie dowiedzą się, że jest gwiazdą filmów pornograficznych. Panna młoda rodzi na własnym weselu, a kelner stara się uratować świat.

Obsada filmu

W rolach głównych występują

• Artur Żmijewski („Katyń”, „Czarny Mercedes”, „Psy”, „Ojciec Mateusz”) jako Andrzej

• Dorota Segda („Faustyna”, „Tato”, „Na dobre i na złe”) jako Elżbieta

• Nicolas Bro („Mężczyźni i kurczaki”, „Seks, narkotyki i podatki”) jako Oskar

• Magdalena Popławska („53 wojny”, „Prosta historia o miłości”, „Dwa ognie”) jako Monika

• Julia Wyszyńska („Czas honoru”) jako Wiktoria

Kto jeszcze zagrał w filmie „Atak paniki”?

• Grzegorz Damięcki jako Dawid

• Małgorzata Hajewska-Krzysztofik jako Krystyna

• Bartłomiej Kotschedoff jako Miłosz

• Aleksandra Pisula jako Kamila

• Aleksandra Adamska jako Alicja

• Justyna Kokot jako Justa

Reżyseria

Reżyserem polskiej, czarnej komedii „Atak paniki” jest Paweł Maślona, który wyreżyserował także film „Magma” oraz serial „Mąż czy nie mąż”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu „Atak paniki” napisał reżyser Paweł Maslony przy współpracy z aktorami Bartłomiejem Kotschedoff i Aleksandrą Pisulą, którzy w filmie wcielili się w postaci Miłosza oraz Kamili.

Data premiery i kraj produkcji

Oficjalna premiera polskiego filmu „Atak paniki” odbyła się 19 września 2017 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do kin obraz trafił 19 stycznia 2018 roku.

Zdjęcia

Zdjęcia do „Ataku paniki” stworzył Cezary Stolecki. Mężczyzna współpracował z reżyserem przy filmie „Magma” oraz serialu „Mąż czy nie mąż”

Tytuł angielski
„Panic Attack”

Czas trwania filmu
„Atak paniki” trwa 100 minut.

Nagrody i nominacje

„Atak paniki” zdobył dziewięć nagród filmowych. Na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa Magdalena Popławska i Artur Żmijewski otrzymali Złotego Szczeniaka za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą i najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Magdalena Popławska zdobyła również Złotego Lwa podczas FPFF w Gdyni za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową. Reżyser Paweł Maślona odebrał Hollywoodzkiego Orła w kategorii najlepszy film fabularny na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” wręczono nagrody Jantar Bartłomiejowi Kotschedoff (odkrycie aktorskie), Radzimirowi Dębskiemu (muzyka), Pawłowi Maślonie (reżyseria i film pełnometrażowy).

Gdzie obejrzeć film „Atak paniki”?
Cały film online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo