serwisy tvp

Oglądaj do 07.11.2021 r.

Filmy dokumentalne/sztuka

„Andriej Tarkowski. W świątyni kina” (2019)

Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego...

WIĘCEJ
„Andriej Tarkowski. W świątyni kina” (2019)

Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego wyszła spod ręki jego syna. Wybitny twórca sam przedstawia tu historię swojego życia, dzieli się wspomnieniami, poglądem na sztukę i refleksją na temat losu artysty i sensu ludzkiej egzystencji. Tarkowski opowiada o rozróżnieniu między kinem, a innymi formami sztuki, pracy z aktorami, a także o artystach, których podziwiał, takich jak Szekspir, Bach, Tołstoj.

Opis filmu:
Dzięki unikalnym nagraniom audio, możemy zanurzyć się w tajemniczym świecie jego filmowych obrazów, co pozwala zrozumieć i na nowo ocenić jego pracę i wewnętrzne życie. Tej relacji towarzyszą niepublikowane wcześniej nagrania wierszy Arsenia Tarkowskiego, jednego z największych rosyjskich poetów XX wieku i ojca reżysera. Poezja Arseniego zawsze miała wpływ na filmy Tarkowskiego, podkreślając głęboką więź kulturową i duchową pomiędzy ojcem i synem. Tarkowski opowiada także o swoich filmach, a ich fragmenty przeplatane są nowszymi ujęciami ważnych dla reżysera miejsc w Rosji, Włoszech i Szwecji, w których mieszkał i tworzył.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Andriej Tarkowski. W świątyni kina” jest Andrey A. Tarkovsky, syn Andrieja Tarkowskiego. Podczas Sputnik – Festiwalu Filmów Dokumentalnych otrzymał za ten film II nagrodę.

Data premiery, kraj produkcji
Rosyjski film dokumentalny „Andriej Tarkowski. W świątyni kina” miał premierę 30 sierpnia 2019 roku.

Tytuł oryginalny
„Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer”

Czas trwania filmu
Film dokumentalny „Andriej Tarkowski. W świątyni kina” trwa 97 minut.

Gdzie obejrzeć film „Andriej Tarkowski. W świątyni kina”?
Cały film „Andriej Tarkowski. W świątyni kina” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy