serwisy tvp

Oglądaj do 03.10.2020 r.

programy/podróże

Trzyczęściowy serial dokumentalny opowiadający o niezwykłym rzecznym ekosystemie na Borneo. Kinabatangan to jedna z najdzikszych...

WIĘCEJ
Trzyczęściowy serial dokumentalny opowiadający o niezwykłym rzecznym ekosystemie na Borneo. Kinabatangan to jedna z najdzikszych rzek na naszej planecie. Kształtuje magiczne krajobrazy: od gór z parną dżunglą, przez rozlewiska na równinach, aż do ujścia w Morzu Sulu. Wzdłuż jej nurtu wszystko zdumiewa. Filmowcy postanowili poznać bliżej jedną z najdłuższych rzek Kinabatangan. To habitat niezwykłych, dziwnych i rzadkich gatunków. W tej krainie pradawne kultury koegzystują z prehistorycznymi drapieżnikami, a nowe gatunki odkrywane są niemal codziennie. Tymczasem – obraz wspaniałej dziczy szybko się zmienia. Los rzeki wisi na włosku, a ci, którzy go dzielą, walczą o przetrwanie unikalnego życia nad Amazonką Wschodu. Rzeka przepływa przez dziewiczą dżunglę, stanowiącą ostoję niezliczonych gatunków roślin i zwierząt. Ta rzeka zwana jest Amazonką wschodu. Głównymi atrakcjami tego miejsca są dżungla i jej mieszkańcy, zaś rzeka pozwala dostać się do nich.
Znany fotograf dzikiej przyrody Cede Prudente pokaże nam najciekawsze miejsca i zjawiska przyrodnicze. Naszą opowieść zaczynamy tam, gdzie jest początek samej rzeki – w mglistym sercu lasu deszczowego gór Sabah. To królestwo olbrzymów i dom tych, którzy dostosowali się do życia w ich cieniu i w ich gałęziach. Poznamy bliżej orangutany, makaki w wielu odmianach, nosacze, krokodyle, słonie, skorpiony, węże i setki gatunków ptaków.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Niemcy, 2016

Czas trwania: 3 części po 50 min.

Reżyseria: Robin Smith, Roger Munns

Tytuł oryginalny: The Amazon of the East.

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy