Filmy dokumentalne/sztuka

Wyjątkowy dokument o jednym z najznakomitszych polskich aktorów – Franciszku Pieczce. Film przypomina przejmujące kreacje...

WIĘCEJ
Wyjątkowy dokument o jednym z najznakomitszych polskich aktorów – Franciszku Pieczce. Film przypomina przejmujące kreacje z filmów takich jak: „Rękopis znaleziony w Saragossie” Wojciecha Jerzego Hasa, „Żywot Mateusza” Witolda Leszczyńskiego, „Jańcio Wodnik” Jana Jakuba Kolskiego, „Austeria”, czy „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza. Pieczka w pamięci telewidzów zapadł w pamięci rolą Gustlika z serialu Konrada Nałęckiego „Czterej pancerni i pies”.

„Tak naprawdę to jedna osoba i dziesiątki ról niezwykłych, czyli zapamiętanych. Chodząca spolegliwość, niski tembr głosu, potężna dłoń i sylwetka, jakaś zaduma w spojrzeniu, skłonność do cudów w codzienności i na planie, w pracy – jakby cudotwórstwo nie wystarczało – jeszcze punktualność wymieszana ze skromnością, uczciwość na życie po śląsku i obdarowywanie najbliższych poczuciem bezpieczeństwa oraz zapamiętana przez wszystkich widzów niespieszna narracja opowieści o kreowanej postaci” – fragment eksplikacji reżyserskiej Mariusza Malca.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2018

Czas trwania: 27 minut

Reżyseria: Mariusz Malec

Wideo