serwisy tvp

Oglądaj do 11.10.2021 r.

Filmy dokumentalne/historia

„900 dni” (2011)

Hucznie świętujmy zwycięstwo, ale mamy tendencję do milczenia na temat...

WIĘCEJ
„900 dni” (2011)

Hucznie świętujmy zwycięstwo, ale mamy tendencję do milczenia na temat jego straszliwej ceny... Jak w rzeczywistości wyglądało 900 dni oblężenia miasta Leningrad? Prawdziwy obraz życia uwięzionych w mieście cywili.

Opis filmu

Film dokumentalny złożony z trudnych rozmów z ocalałymi mieszkańcami Leningradu, stanowiący rzetelny obraz tego, co wydarzyło się na wschodnim froncie II Wojny Światowej.

Nieliczni żyjący świadkowie tych wydarzeń, to dziś często ludzie schorowani i żyjący w nędzy. Po upływie 65 lat, nadal mówią o wspomnieniach z czasów dzieciństwa z ogromnym trudem. Ich świadectwo pozbawione jest cenzury, czy zakłamania. Co ciekawe i pozornie niespodziewane, świadkowie leningradzkich wydarzeń wcale nie mają w sobie poczucia wygranej...

Reżyseria

Reżyserem dokumentu „900 dni” jest Jessica Gorter znana także z produkcji „Czerwona dusza”. Reżyserka zdobyła Nagrodę Magicznej Godziny festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Data premiery i kraj produkcji

Film dokumentalny „900 dni” został wyprodukowany w Holandii, a jego premiera odbyła się 17 listopada 2011 roku.

Tytuł angielski

„900 Days”

Czas trwania filmu

Dokument „900 dni” trwa 78 minut.

Nagrody i nominacje

Film dokumentalny „900 dni” zdobył Wyróżnienie specjalne na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Był także nominowany do Nagrody Amnesty International tego przeglądu.

Gdzie obejrzeć film „900 dni”?

Cały film „900 dni” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy