Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„21 promieni słońca” (2021)

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Reportaż...

WIĘCEJ
„21 promieni słońca” (2021)

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Reportaż ukazuje trzy rodziny wychowujące dziecko z zespołem Downa. Celem reportażu jest pokazanie prawdy o wychowaniu dziecka z zespołem Downa i mobilizacji rodziców do bardzo dużej aktywności na jego rzecz.

Opis filmu:
Rodzice opowiadają o swojej wiedzy na temat zespołu Downa sprzed narodzin malucha, o swoich przeżyciach z pierwszych dni jego obecności, odbudowywaniu poczucia własnej wartości i codziennej walce o jak najlepszy rozwój dziecka i myśleniu o przyszłości. Będzie też mowa o tym, jak pojawienie się dziecka z zespołu Downa zmienia sposób patrzenia na świat oraz o deficytach, które stają się atutami. Dowiemy się również, jaką rolę w życiu odgrywa wspólnota i wiara. W reportażu zostały wykorzystane archiwalne nagrania, w których o swoim doświadczeniu spotkania z ludźmi z zespołem Downa mówią znani duchowni.

Reżyseria i scenariusz
Kierownikiem produkcji filmu dokumentalnego „21 promieni słońca” jest Elżbieta Miniak. Autorem reportażu jest Łukasz Głowacki.

Data premiery, kraj produkcji
Film dokumentalny „21 promieni słońca” został wyprodukowany w Polsce w 2021 roku.

Czas trwania filmu
Reportaż „21 promieni słońca” trwa 22 minuty.

Gdzie obejrzeć film „21 promieni słońca”?
Cały film „21 promieni słońca” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo