serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Serial historyczno-przygodowy z wojną polsko-bolszewicką w tle. Opowiada o losach trzech żołnierzy z trzech zaborów,...

WIĘCEJ
Serial historyczno-przygodowy z wojną polsko-bolszewicką w tle. Opowiada o losach trzech żołnierzy z trzech zaborów, o ich przyjaźni i związkach z kobietami. Po raz pierwszy tematem serialu jest walka Polski o niepodległość w 1920 roku. Kraj stanął wówczas nie tylko w obronie swoich granic, ale także całej cywilizacji europejskiej, której zagrażała sowiecka Rosja.

Bohaterowie: Bronek Jabłoński, polski szlachcic i oficer w rosyjskiej armii; Władek Jarociński, pochodzący z chłopskiej rodziny ze Śremu, żołnierz pruskiej armii oraz Józef Szymański matematyk ze Lwowa, oficer legionów w c. k. armii (wojsk monarchii austro-węgierskiej), wracają do Warszawy na kilka miesięcy przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ich losy niespodziewanie się splatają, jak się okazuje – trwale.

„1920. Biało-czerwone” to także opowieść o społeczeństwie tamtych lat. Serial reżyseruje Maciej Migas. Józefa Piłsudskiego gra Mirosław Baka. W pozostałych rolach m.in. Karolina Chapko, Monika Kwiatkowska, Danuta Stenka i Krzysztofa Globisz.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2010-2011

Reżyseria: Maciej Migas

Obsada:
Jakub Wesołowski – Bronisław Jabłoński
Wojciech Zieliński – Władek Jarociński
Tomasz Borkowski – Józef Szymański
Lesław Żurek – Mieczysław Pijanowski
Karolina Nolbrzak – Pola
Michał Żurawski – Aleksander Sribielnikow
Karolina Chapko – Zofia Olszyńska
Danuta Stenka – Teresa Olszyńska, matka Zofii

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy