Twa trzeci rok wojny. Dziewczyny nadal działają w organizacji. Kolejną spektakularną akcją w ich wykonaniu...

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Wojenne dziewczyny  odc. 27 , sezon 3

Twa trzeci rok wojny. Dziewczyny nadal działają w organizacji. Kolejną spektakularną akcją w ich wykonaniu...

Wojenne dziewczyny 

odc. 27 , sezon 3

Napisy: polskie dla niesłyszących

Twa trzeci rok wojny. Dziewczyny nadal działają w organizacji. Kolejną spektakularną akcją w ich wykonaniu... ROZWIŃ

Twa trzeci rok wojny. Dziewczyny nadal działają w organizacji. Kolejną spektakularną akcją w ich wykonaniu jest wysadzenie drukarni „Nowego Kuriera Warszawskiego”, gadzinówki wydawanej przez Niemców.
Margarethe wydaje rozkaz likwidacji agentów niemieckich na wschodzie, po przechwyceniu listy z ich nazwiskami przez Aliantów. Tymczasem brytyjski wywiad przechwytuje informację od jednego z nich – Aloszy. Twierdzi, że jako jedyny ocalał i chce skontaktować się z brytyjskim wywiadem.
Margarethe bardzo interesuje się akcją wysadzenia drukarni jest przekonana, że brała w niej udział Marysia i jej towarzyszki. Mimo wyraźnego zakazu Schnaidera prowadzi w tej sprawie śledztwo wraz z Gestapo.
Ewa i Marysia otrzymują nowe zadania. Marysia, jako niemiecka hrabina ma wyjechać do Lwowa i pozyskać szczepionki na tyfus, które mają zostać przerzucone do getta. Ewka zostaje specjalną łączniczką pomiędzy dowództwem, a batyskafem, czyli tajną radiostacją. Tylko Irka na swoje musi zaczekać. Za to na Kercelaku wraz z matką spotyka dawną służąca rodziny, Bronię. Przypadkowe spotkanie owocuje wspólnym interesem. Kobiety otwierają na Woli jadłodajnię.
Podczas spotkania w lokalu konspiracyjnym, gdzie dziewczyny odbierają awans i gratulacje od Alfy i Leokadii, dochodzi do kotła. To Margarethe z oddziałem gestapo, której udało się uzyskać informacje o czasie i miejscu spotkania. ZWIŃ