W programie o blokadzie nominacji dla asesorów wskazanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę ze strony...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Studio Polska  04.11.2017

W programie o blokadzie nominacji dla asesorów wskazanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę ze strony...

Studio Polska 

04.11.2017

W programie o blokadzie nominacji dla asesorów wskazanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę ze strony... ROZWIŃ

W programie o blokadzie nominacji dla asesorów wskazanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę ze strony Krajowej Rady Sądownictwa. Czy to kolejna odsłona konfliktu na linii rządzący środowisko sędziowskie?

Goście dyskutują również na temat funkcjonowania e-sądu. Powstały w 2010 roku sąd elektroniczny miał z zasady rozpoznawać sprawy dotyczące niskich kwot, w sprawach oczywistych, nie budzących wątpliwości, aby odciążyć Sądy Rejonowe. Obecnie do e-sądu wpływa kilka tysięcy spraw dziennie. Czy e-sąd spełnia swoją rolę, czy też stał się automatyczną drukarką dłużników?

Rozmawiamy o tym, czy za aferami, które badają komisja sejmowa i komisja weryfikacyjna stoją układy mafijne? Czy za układami towarzyskimi, politycznymi i biznesowymi w III RP stały układy mafijne?

Zajmujemy się także przyczynami tak licznych reakcji na wypominanie ministrowi Patrykowi Jakiemu, przez pewien portal, „stania pod blokiem” oraz kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. ZWIŃ