serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  29.12.2016

1) Jerzy żyje w konflikcie z mieszkającą po sąsiedzku siostrą. Wszystko z powodu murowanej piwnicy...

Sprawa dla reportera 

29.12.2016

1) Jerzy żyje w konflikcie z mieszkającą po sąsiedzku siostrą. Wszystko z powodu murowanej piwnicy... ROZWIŃ

1) Jerzy żyje w konflikcie z mieszkającą po sąsiedzku siostrą. Wszystko z powodu murowanej piwnicy z początków XX wieku, która stała na granicy ich gospodarstw. Siostra zburzyła piwnicę, którą on użytkował. Kobieta twierdzi, że należała do niej. Końca konfliktu nie widać. Jerzy nie zamierza odpuszczać, choć już został ukarany przez policję o bezpodstawne wzywanie funkcjonariuszy.

2) Przemysław od 10 lat choruje na miopatię. Jak twierdzi jego żona, pozostaje bez leczenia, a jedyną nadzieję widzą w komórkach macierzystych. Wysoki koszt terapii przekracza ich możliwości i dlatego niezbędna jest pomoc.

3) Wracamy do sprawy Wojtka Kowalczyka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Po emisji programu, dzięki pomocy widzów, uzbierał znaczną kwotę pieniędzy na swoją terapię. Obecnie leczy się w Częstochowie. Dzięki komórkom macierzystym Wojtek czuje się lepiej, może swobodnie oddychać. Teraz walczy o refundację leku i zorganizował akcję pisania listów do ojca Franciszka, z prośbą o wsparcie w tej walce.

4) Przypominamy też historię niepełnosprawnego Mariusza, który wraz z matką mieszkał w bardzo trudnych warunkach m.in. bez łazienki. Po emisji programu i pomocy widzów udało się wybudować łazienkę dla Mariusza.

5) Naszym widzom udało się też pomóc Amelce. Dziewczynka urodziła się z zespołem wad wrodzonych narządów ruchu. Nie ma kości piszczelowych w obu nóżkach, kości w prawej rączce, a także czterech palców. Jak twierdzą rodzice, jedynym ratunkiem dla ich córki była operacja w Stanach Zjednoczonych, na którą ich nie było stać. Po emisji programu udało się zebrać ok. 400 tys. zł. na operacje nóżek, dziecko wkrótce zostanie skonsultowane przez dr Paleya. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy