serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  29.03.2018

1) Mariola wraz ze schorowanymi rodzicami mieszka w starym drewnianym domu, który grozi zawaleniem. Rodzina...

Sprawa dla reportera 

29.03.2018

1) Mariola wraz ze schorowanymi rodzicami mieszka w starym drewnianym domu, który grozi zawaleniem. Rodzina... ROZWIŃ

1) Mariola wraz ze schorowanymi rodzicami mieszka w starym drewnianym domu, który grozi zawaleniem. Rodzina utrzymuje się jedynie z rent i zasiłków socjalnych. Nie ogrzewają budynku, ponieważ obawiają się jego spalenia, nie mają bieżącej wody. Mariola zrobiła w swoim pokoju igloo z koców, kołder i w nim śpi. Do tego codziennie do plastikowych butelek nalewa gorącą wodę i tym ogrzewa się w nocy. Kobieta marzy o wybudowaniu nowego domu, lecz trudna sytuacja materialna jej to uniemożliwia.

2) Dorota choruje na epilepsję. Niedawno została matką Igi. Niestety tuż po porodzie jej córka prosto ze szpitala trafiła do domu dziecka. Jak twierdzi Dorota, urzędnicy uważają, że ze względu na jej chorobę nie będzie ona w stanie zająć się córką. Zarzucają jej także bałagan w domu i brak higieny osobistej.

3) Wracamy do sprawy Gienia i jego matki, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach. Ośrodek Pomocy Społecznej chciał ich ubezwłasnowolnić i umieścić w domu pomocy społecznej. Po emisji programu, dzięki pomocy widzów, udało się zebrać ok.110 tys. zł, które przeznaczą na budowę nowego domu.

4) Patrycjan urodził się w wyniku gwałtu. 16-letnia wówczas jego matka Katarzyna została zaatakowana w parku. Do dziś nie znaleziono sprawcy gwałtu. Kobieta samotnie wychowuje syna, nigdy nie otrzymywała alimentów, ponieważ ojciec dziecka jest nieznany. Patrycjan ma porażenie mózgowe, padaczkę, wymaga stałej opieki matki. Kobieta utrzymuje się jedynie z zasiłków z pomocy społecznej. Niedawno, po skończeniu 24 roku życia, Patrycjanowi odebrano zasiłek rodzinny. Po emisji programu dzięki pomocy widzów udało się zebrać ok. 50 tys. zł. Dzięki temu wsparciu chłopak wkrótce pojedzie na turnus rehabilitacyjny. Dzięki pomocy Katarzyna kupiła synowi nowe ubrania, buty, zabawki, a także pomalowała pokój.

5) Wracamy też do sprawy samotnego ojca – Piotra i jego syna Mateusza, którzy mieszkali w starym grożącym zawaleniem domu. Po emisji programu dzięki pomocy widzów udało się zebrać ok. 180 tys. zł na remont. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy