serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  28.12.2017

1) Dariusz, kiedyś prężny rolnik, w wyniku kłopotów finansowych stracił dorobek życia. Jak twierdzi, komornik...

Sprawa dla reportera 

28.12.2017

1) Dariusz, kiedyś prężny rolnik, w wyniku kłopotów finansowych stracił dorobek życia. Jak twierdzi, komornik... ROZWIŃ

1) Dariusz, kiedyś prężny rolnik, w wyniku kłopotów finansowych stracił dorobek życia. Jak twierdzi, komornik sprzedał jego dom i gospodarstwo po skandalicznie zaniżonej cenie. Matka Dariusza ma zagwarantowaną służebność w domu, jednak – jak przekonuje – nowy właściciel nie pozwala jej przyjmować gości, hodować kur, ani trzymać psa. Kobieta czuje się zastraszana przez niego. Licytacja gospodarstwa nie zaspokoiła wszystkich wierzycieli i rodzina nadal ma im do spłaty kilkaset tysięcy złotych.

2) Anna jest samotna i choruje na schizofrenię. Mimo niskiej renty zaciąga liczne kredyty w bankach i para bankach. W imieniu kobiety zwróciła się do nas jej koleżanka, która obawia się, że Anna może wkrótce stracić swoje mieszkanie.

3) Wracamy do sprawy Agaty z Kędzierzyna, która kilka lata temu została poważnie ranna i poparzona w wyniku wybuchu pieca w mieszkaniu, które chciała wynająć. Po emisji programu została zbadana przez prof. Andrzeja Sankowskiego, a sprawa wybuchu pieca znów trafiła do prokuratury.

4) Przypominamy też sprawę rodzeństwa Bartka i Weroniki Dul chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Po emisji programu, dzięki pomocy widzów, udało się zebrać ok. 160 tys. zł na leczenie i rodzeństwo otrzymało nowe wózki inwalidzkie.

5) Wracamy też do historii Alicji Nowak, kiedyś prężnej rolniczki, właścicielki kilkudziesięciu hektarów, która popadła w kłopoty finansowe. W wyniku braku spłaty kredytów doszło do licytacji jej gospodarstwa. Sęk w tym, że kilkadziesiąt hektarów ziemi zostało sprzedane za zaniżoną cenę. Jak twierdzi Alicja i rolnicy, którzy chcieli kupić ziemię po wyższej cenie, nigdzie nie było obwieszczeń o licytacji gospodarstwa. Właścicielem ziemi został jeden z synów byłego burmistrza Bisztynka. Sprzedaż gospodarstwa nie pokryła wszystkich zobowiązań Alicji wobec banków. Po emisji programu wierzyciele odstąpili od egzekucji należności. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy