serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  28.07.2016

1) Maria – samotna rolniczka - żyje w konflikcie z siostrzenicą. Walka toczy się o...

Sprawa dla reportera 

28.07.2016

1) Maria – samotna rolniczka - żyje w konflikcie z siostrzenicą. Walka toczy się o... ROZWIŃ

1) Maria – samotna rolniczka - żyje w konflikcie z siostrzenicą. Walka toczy się o kilka metrów ziemi. Siostrzenica wybudowała betonowy mur przez połowę gospodarstwa, przez co Maria nie może wydostać się na pole. Spór w sądzie zakończył się dla Marii niekorzystnie. Siostrzenica nie zezwala jej na przejeżdżanie traktorem przez swoją część.

2) Janina czuje się nękana przez zięcia i córkę. Jak twierdzi, chcą ją ubezwłasnowolnić, aby przejąć majątek. Lekarz psychiatra stwierdził u Janiny chorobę psychiczną dwubiegunową jedynie na podstawie jednej wizyty. Ponadto uznano, że kobieta ma urojenia na temat zięcia. Sąd nakazał jej leczenie ambulatoryjne, z czym kobieta się nie zgadza. Zarówno ona jak i sąsiedzi uważają, że to ona jest nękana przez najbliższych.

3) Wracamy do sprawy rolników z okolic Koszalina, którzy czują się pokrzywdzeni przez działalność kół łowieckich. Jak twierdzą rolnicy, szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną w uprawach wynoszą w tym roku już ponad 200 tys. zł, a koła łowieckie unikają wypłaty odszkodowań i zaniżają wartość szkód. Odszkodowania przyznają uznaniowo. Sprawa wypłaty zadośćuczynień trafiła do sądu. Jedna z rodzin kupiła drona, dzięki któremu można śledzić i nagrywać wyrządzone szkody. Rolnicy obawiają się, że wkrótce ich gospodarstwa zbankrutują. Po emisji programu rolnicy musieli ogrodzić swoje pola – co kosztowało ich ok. 100 tys. zł.

4) 19-letnia Łucja, studentka medycyny, otrzymała w spadku mieszkanie od swojego dziadka. W nim zamieszkała. Po śmierci dziadka wujek Łucji wystąpił do sądu o zachowek po sowim ojcu. Sąd przyznał mu ok. 100 tys. zł. Kobiety nie stać na spłatę wujka, ogłoszenia o sprzedaży mieszkania są bezskuteczne. Wujek podał Łucję do komornika. Kobieta obawia się, że wkrótce zostanie bez dachu nad głową. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy