serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  28.05.2020

1) Wracamy do sprawy sprzed 9 lat. Wracamy do historii pana Mariana, który został uznany...

Sprawa dla reportera 

28.05.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Wracamy do sprawy sprzed 9 lat. Wracamy do historii pana Mariana, który został uznany... ROZWIŃ

1) Wracamy do sprawy sprzed 9 lat. Wracamy do historii pana Mariana, który został uznany niesłusznie przez komornika za niepłacenie alimentów. Sęk w tym, że Marian jest bezdzietnym kawalerem po 60-tce. Urzędnicy pomylili dane dłużników, ponieważ różniły się one jedynie numerem pesel. Kiedy komornik próbował odzyskać należności od naszego bohatera, ten rzekomo miał zaatakować go siekierą. Sprawa trafiła do sądu, a nasz bohater, mimo, że udowodnił, że nie jest dłużnikiem

2) Wracamy do sprawy sprzed 9 lat. Wracamy do historii pana Mariana, który został uznany niesłusznie przez komornika za niepłacenie alimentów. Sęk w tym, że Marian jest bezdzietnym kawalerem po 60-tce. Urzędnicy pomylili dane dłużników, ponieważ różniły się one jedynie numerem pesel. Kiedy komornik próbował odzyskać należności od naszego bohatera, ten rzekomo miał zaatakować go siekierą. Sprawa trafiła do sądu, a nasz bohater, mimo, że udowodnił, że nie jest dłużnikiem został skazany za napaść na urzędnika państwowego.

3) 4-letn Filip z Ciechanowa od urodzenia choruje na Artrogrypozę, która uniemożliwia mu zginanie rąk i nóg. Ponadto choroba osłabia rozwój mięśni. Filip wymaga całodobowej opieki rodziców, a najprostsze czynności takie jak samodzielne jedzenie czy mycie się, są dla niego niemożliwe. Rodzice są jego rękami i nogami. Chłopiec przeszedł operację w Polsce, dzięki której – jak twierdzi rodzina – miał mieć możliwość zginania rąk. Niestety, według najbliższych Filipa, zabieg nie przyniósł oczekiwanego rezultatu i postanowili szukać pomocy w innych ośrodkach ortopedycznych. Chłopiec przeszedł konsultację u dr Feldmana z Paley European Institute w Warszawie i został zakwalifikowany do operacji przez amerykańskich specjalistów. Koszt zaplanowanego leczenia to ok 900 tyś złotych.

4) Przypominamy też sprawę sprzed pięciu lat, która dotyczy kilkuset polskich przedsiębiorców, którzy czują się pokrzywdzeni przez cztery firmy outsourcingowe, należące do jednego właściciela, byłego funkcjonariusza SB. Przedsiębiorcy zatrudniali pracowników przez firmy zewnętrzne, co ułatwiało im prowadzenie swoich biznesów i obniżało koszty działalności. Jak się okazało, firmy outsourcingowe nie odprowadzały składek do ZUS-u, ani podatków. Zadłużenie wobec instytucji państwowych może sięgać około stu milionów złotych. Ponadto, to właściciele przedsiębiorstw decyzją Urzędów muszą spłacić dług, co – jak twierdzą – doprowadza do bankructwa ich firm. Założyciel firm outsourcingowych jest od lat poszukiwany listem gończym. Najprawdopodobniej ukrywa się w Szwajcarii.

5) Przed pięciu laty pani Renacie z i jej dzieciom groziła eksmisja z domu. Wszystko – jak twierdziła – przez męża alkoholika, który bez jej wiedzy sprzedał za 30 tyś. zł. majątek wart ok. miliona złotych. Były mąż Renaty był czterokrotnie skazany za znęcanie się nad rodziną i jazdę pod wpływem alkoholu. Nowy właściciel nieruchomości zameldował w domu lokatora, złożył pozew o eksmisję Renaty z domu. Sytuacja materialna i finansowa kobiety była bardzo trudna, utrzymywała się ona wówczas z prac dorywczych. Po emisji programu, dzięki pomocy naszych ekspertów, doszło do podpisania ugody z nowym właścicielem, w której zobowiązał się do spłaty 400 tys. zł. Za otrzymane pieniądze kobieta kupiła nowy dom i wyprowadziła się ze spornej nieruchomości.

5) Wracamy tez do sprawy pogorzelców z okolic Lidzbarka Warmińskiego. Wielopokoleniowa rodzina straciła dorobek życia w pożarze i zamieszkała w jednym pokoju, w wiejskiej świetlicy. Dzięki wsparciu widzów i zbiórce Caritas Polska do tej pory udało się zebrać ponad 200 tys. złotych na odbudowę domu. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy