serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  28.01.2021

1) Matka 3. dzieci, która walczy ze swoim mężem o prawa do opieki i kontaktów...

Sprawa dla reportera 

28.01.2021

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Matka 3. dzieci, która walczy ze swoim mężem o prawa do opieki i kontaktów... ROZWIŃ

1) Matka 3. dzieci, która walczy ze swoim mężem o prawa do opieki i kontaktów z dwoma synami. Chłopcy przebywają obecnie pod opieką ojca, a najmłodsze - córeczka, jest pod opieką matki. Sądy wielokrotnie zmieniały postanowienia dotyczące sposobu i miejsca realizacji kontaktów rodziców z dziećmi. Ostatnim wyrokiem matce przysądzono kontakty telefoniczne dwa razy w miesiącu. Jak twierdzi nasza bohaterka, nie są one realizowane. Kobieta szuka pomocy w instytucjach, ministerstwach i urzędach. Ojciec dzieci jest skazany za czyny seksualne z nieletnią, a obecnie toczy się przeciwko niemu sprawa karna o to, że postrzelił człowieka. Dlatego matka tym bardziej nie może pogodzić się z decyzją oddającą dzieci pod jego opiekę.

2) Sprawa rodziny, która decyzją inspektora budowlanego musi wyprowadzić się ze swojego rodzinnego, ponadstuletniego, drewnianego domu, ponieważ grozi mu zawalenie. Jak twierdzą, część budynku została zdewastowana przez skonfliktowanego z nimi współwłaściciela - wuja, któremu zależy na opróżnieniu i sprzedaży całej nieruchomości. Rodzina nie zgadza się z decyzją inspektora, ponieważ część domu, w której mieszkają jest zadbana i wyremontowana, czego, jak twierdzą, inspektor nie wziął pod uwagę wydając nakaz opróżnienia budynku.
3) Aleksandra cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu drugiego. Dziecko zostało zdiagnozowane w czerwcu 2020 r. SMA2 to ciężka i rzadka choroba, w której z powodu wady genetycznej, obumierają neurony w rdzeniu kręgowym. Brak impulsów nerwowych prowadzi do częściowego albo całkowitego paraliżu. Ratunkiem jest nowoczesna terapia genowa, której koszt wynosi 10 milionów złotych. W walkę o jej zdrowie włączyła się m.in. o lek włączyła para prezydencka, były bramkarz kadry Jerzy Dudek, lider reprezentacji Robert Lewandowski czy nasz bokserski mistrz Dariusz Michalczewski. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy