serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  27.07.2017

1) 80-letnia pani Zofia mieszka z dwoma córkami, z których jedna jest upośledzona umysłowo w...

Sprawa dla reportera 

27.07.2017

1) 80-letnia pani Zofia mieszka z dwoma córkami, z których jedna jest upośledzona umysłowo w... ROZWIŃ

1) 80-letnia pani Zofia mieszka z dwoma córkami, z których jedna jest upośledzona umysłowo w domu, którzy kilkanaście lat temu przepisała w darowiźnie swojemu synowi. Kiedy dochodziło do aktu darowizny mężczyzna był kawalerem. Teraz kobieta twierdzi, że odkąd pojawiła się synowa zaczęło dochodzić do konfliktów.

2) Pani Aneta walczy o odzyskanie trójki dzieci, które trafiły do domu dziecka. Kobieta przez wiele lat nie miała jednego miejsca zamieszkania, nie stać jej na kupno mieszkania, ani na wynajem. Wielokrotnie bezskutecznie zwracała się do władz o lokal socjalny. Przebywała z dziećmi w domu samotnej matki. Później zamieszkała ze swoim partnerem. Mężczyzna chciałby razem z nią wychowywać dzieci, ale – jak twierdzą – ze względu na trudne warunki mieszkaniowe sąd nie chce przychylić się do próśb o odzyskanie maluchów.

3) Paweł zgłosił się do redakcji z błagalną prośbą o pomoc w znalezieniu lekarza, który zdiagnozowałby go od podstaw. Jego choroba zaczęła się dość banalnie – od zwyrodnienia i wypuklin w kręgosłupie lędźwiowym. Od czterech lat mężczyzna jest przykuty do łóżka, przy wzroście 196 cm wazy ok. 40 kg. Jak twierdzi, mimo licznych rehabilitacji i operacji kręgosłupa jego stan wciąż się pogarsza.

4) Wracamy do sprawy 40-letniego Pawła, rolnika i działacza „Solidarności” z okolic Sierpca. Mężczyzna od dwóch lat choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Jest osobą leżącą, wymaga stałej opieki, oddycha za pomocą respiratora. Rodzina walczy o jego zdrowie i życie. Po emisji programu, dzięki pomocy widzów, udało się zebrać ok. 200 tys. zł. na przeszczep komórek macierzystych. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy