serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  27.04.2017

1) Kazimierz jest upośledzony umysłowo. Od 15 lat mieszka w spalonym domu. Budynek jest w...

Sprawa dla reportera 

27.04.2017

1) Kazimierz jest upośledzony umysłowo. Od 15 lat mieszka w spalonym domu. Budynek jest w... ROZWIŃ

1) Kazimierz jest upośledzony umysłowo. Od 15 lat mieszka w spalonym domu. Budynek jest w opłakanym stanie. Nie ma dachu, bieżącej wody, ani prądu. Kazimierz został ubezwłasnowolniony przez siostrę, która mieszka kilka kilometrów od niego. Józef, który zgłosił się do programu z prośbą o pomoc dla chorego brata uważa, ze siostra nie opiekuje się należycie mężczyzną, ani dwojgiem, również upośledzonego rodzeństwa.

2) Lokatorzy jednej z gdańskich kamienic twierdzą, że zostali sprzedani wraz z budynkiem przez spółdzielnię , do której należał grunt, na którym stoi budynek. Sęk w tym, że mieszkańcy przez kilkadziesiąt lat płacili czynsz do Urzędu Miasta, żyjąc w przekonaniu, że budynek właśnie do miasta należy. Mieszkańcy dowiedzieli się o sprzedaży kamienicy z ogłoszenia wywieszonego na drzwiach mieszkań. Obawiają się, że wkrótce mogą zostać eksmitowani.

3) 13-letni Bartek i 9-letnia Weronika chorują na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Dzieci nie chodzą. Ich stan zdrowia pogarsza się. Dzieciaki przeszły już kilka zabiegów wszczepienia komórek macierzystych, jednak jedyną nadzieją, na leczenie tej choroby jest lek Nusinersen, który niedawno został dopuszczony do stosowania w Polsce. Sęk w tym, że póki co tylko 10 dzieci dopuszczono do leczenia w Centrum Zdrowia Dziecka. Możliwa jest prywatna terapia, jednak jej koszt to ok.750 tys. dolarów.

4) Przypominamy również sprawę rodziny Antkowiaków, którym sąd rodzinny odebrał dziecko na wniosek biologicznego ojca. Rodzina opiekowała się chłopcem od 3 dnia życia, po tym jak z praw zrezygnowała biologiczna matka. Po interwencji programu, chłopiec, który był wychowywany przez zastępczych rodziców, wrócił do nich. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy