1) Właściciel firmy budowlanej wpadł w spiralę zadłużeń i kredytów rolowanych po tym, jak jego...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  25.02.2021

1) Właściciel firmy budowlanej wpadł w spiralę zadłużeń i kredytów rolowanych po tym, jak jego...

Sprawa dla reportera 

25.02.2021

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Właściciel firmy budowlanej wpadł w spiralę zadłużeń i kredytów rolowanych po tym, jak jego... ROZWIŃ

1) Właściciel firmy budowlanej wpadł w spiralę zadłużeń i kredytów rolowanych po tym, jak jego główny klient zmarł nie rozliczając się ze zobowiązań. Dramatyczna sytuacja finansowa zmusiła budowlańca do wzięcia prywatnej pożyczki na lichwiarskich warunkach, której zabezpieczeniem był weksel in blanco. Z pożyczonej kwoty 160 tys. zł, w ciągu kilku lat narosły odsetki do wysokości niemal miliona. Mężczyzna wyjechał do pracy do Niemiec i, jak twierdzi, regularnie spłacał pożyczkę. W czasie, kiedy nie było go w Polsce, lichwiarz wystąpił do sądu o wydanie natychmiastowego nakazu zapłaty. Obecnie cały majątek naszego bohatera, jego dom i ojcowizna będą licytowane przez komornika.

2) Sprawa przytuliska dla psów, które jest położone w środku wsi, co doprowadziło do konfliktu właścicielki schroniska z mieszkańcami. Skarżą się, że jest nielegalne, że właścicielka nie karmi zwierząt oraz nie zabezpiecza kojców, ani ogrodzenia, co powoduje, że psy wydostają się na zewnątrz, biegają po wsi, atakują mieszkańców i duszą kury. Dodatkowo w swoim mieszkaniu w bloku również trzyma ok. 10 psów, co z kolei bulwersuje sąsiadów, którzy uskarżają się na ciągły hałas oraz że psy nie są wyprowadzane na wystarczająco długie spacery.

3) Justyna ma krótszą o kilka centymetrów nogę oraz cierpi na brak stawu biodrowego. Tym dolegliwościom towarzyszy niewyobrażalny ból. Znaczną część życia spędziła na zabiegach, operacjach i rehabilitacji. Zwykłe codzienne czynności takie jak wchodzenie po schodach i jazda na rowerze pozostają jedynie w sferze marzeń. Szansą na życie bez cierpienia jest przeprowadzenie trzech operacji u dr Paleya. Ogromny koszt - prawie 1 mln złotych to kwota, której Justyna z bliskimi nie są w stanie podołać. ZWIŃ