serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  25.02.2016

1) Damian i Marzena mają pięcioro dzieci. Zajmowali się hodowlą gęsi, niestety część stada padła....

Sprawa dla reportera 

25.02.2016

1) Damian i Marzena mają pięcioro dzieci. Zajmowali się hodowlą gęsi, niestety część stada padła.... ROZWIŃ

1) Damian i Marzena mają pięcioro dzieci. Zajmowali się hodowlą gęsi, niestety część stada padła. Rodzina przestała mieć płynność finansową. Sprawa trafiła do komornika, który zlicytował 7 ha gospodarstwo za 265 tys. zł, a dwie działki 2,5 ha po 20 tys. Rodzina nie może pogodzić się ze stratą majątku. Nadal mieszka w zlicytowanym domu.

2) Wracamy do sprawy Ryszarda i jego żony - hodowców gęsi. Małżeństwo kilka lat temu przyjęło od pewnej firmy drobiarskiej na wychów 5 tys. sztuk gęsi. Po kilku tygodniach firma odebrała zwierzęta, wystawiła Ryszardowi fakturę na sumę prawie 140 tys. zł. Niestety mimo upływu terminów zapłaty rolnik nie otrzymał pieniędzy. Ponadto – jak się okazało – firma podała mężczyznę do sądu i otrzymał karę umowną 140 tys. Firma drobiarska uznała, że otrzymane gęsi nie są tymi, które oddali na wychów rolnikowi. Po kilku latach walk Ryszardowi i jego rodzinie grozi licytacja gospodarstwa. Mężczyzna nie otrzymał ani pieniędzy za wychów gęsi, ani zwrotu zwierząt.

3) 33-letni Łukasz w wieku 12 lat w wyniku nowotworu stracił prawą nogę. Utrzymuje się z renty i zasiłków z pomocy społecznej. Ma uszkodzone kolano i obawia się, że wkrótce może stracić drugą nogę. Niezbędna jest pomoc finansowa na operację. Jej koszt to 40 tys. zł.

4) Wracamy też do sprawy rodziny Sławomira i Katarzyny – rodziców trzech córek, które odebrał im sąd. Dwie dziewczynki trafiły do domu dziecka, jedna do rodziny zastępczej. Jak twierdzą rodzice, dzieci zostały im odebrane m.in. z powodu zbyt małego mieszkania, bałaganu i muszek owocówek. Po emisji programu w sprawie pojawiły się nowe okoliczności – rodzice odzyskali dwie córki i mają nowe mieszkanie. ZWIŃ

Załaduj następne