serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  23.07.2020

1) Pani Stanisława i jej brat Zenona walczą ze swoją siostrą o schedę po rodzicach....

Sprawa dla reportera 

23.07.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Pani Stanisława i jej brat Zenona walczą ze swoją siostrą o schedę po rodzicach.... ROZWIŃ

1) Pani Stanisława i jej brat Zenona walczą ze swoją siostrą o schedę po rodzicach. Kobieta jako jedyna z rodzeństwa została obdarowana rodzinnym domem i ziemią. Skonfliktowane z właścicielką domu rodzeństwo zajmuje w budynku jeden niewielki pokój, bez dostępu do wody i bez prądu. Jak twierdzą, siostra skutecznie uniemożliwia im podłączenie potrzebnych mediów. Liczne rodzinne kłótnie często kończą się interwencjami policji. Ponadto w rodzinny spór zaangażowane są okoliczne sądy oraz władze samorządowe.

2) Historia 5-letniego Antosia, który boryka się z wieloma wadami. Chłopiec nie mówi, nie chodzi, choruje na padaczkę i wymaga całodobowej opieki rodziców. Przyczyną tak wielu wad jest zamartwica wewnątrzmaciczna, do której doszło podczas porodu. Kierowała nim wówczas lekarz rezydent w dziedzinie ginekologii, która zwlekała z podjęciem decyzji o cesarskim cięciu. Akt oskarżenia przeciwko lekarce trafił do sądu. Niezbędna jest pomoc finansowa dla Antosia na operację nóżek. Zabieg zaplanowany jest w Instytucie dra Paley’a w Warszawie, a jego koszt wynosi ok. 250 tyś złotych.

3) Anna, z wykształcenia psycholog dziecięcy, została pozbawiona praw rodzicielskich do córki. Kobieta kilka lat temu wyjechała z dzieckiem za granicę, na co nie miała zgody jej biologicznego ojca. Została skazana w trybie konwencji haskiej za uprowadzenie córki. Ostatecznie sąd nakazał wydanie dziecka ojcu, a matce wyznaczył jedynie kontakty telefoniczne. Jak twierdzi Anna, ojciec dziecka skutecznie uniemożliwia jej kontaktowanie się z córką. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy