serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  23.03.2017

1) Pani Zofia samotnie opiekuje się dwoma wnuczkami – Julią i Wiktorią. Matka dziewczynek odbywa...

Sprawa dla reportera 

23.03.2017

1) Pani Zofia samotnie opiekuje się dwoma wnuczkami – Julią i Wiktorią. Matka dziewczynek odbywa... ROZWIŃ

1) Pani Zofia samotnie opiekuje się dwoma wnuczkami – Julią i Wiktorią. Matka dziewczynek odbywa karę więzienia za m.in. wyłudzenia VAT-u. Babcia starała się uzyskać dla wnuczek świadczenie 500+. Niestety urząd odmówił jej uzasadniając, że stanowi jedynie pieczę nad dziećmi, prawnie nie jest rodziną zastępczą, ani tzw. opiekunem faktycznym. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłków i pomocy innych.

2) Ojciec Piotra był osobą chorą psychicznie. Przez wiele lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad nim, jego siostrą i swoją żoną. Mężczyzna zakładał swoim bliskim liczne sprawy sądowe m.in. o ustalenie ojcostwa, kradzież samochodu przez syna i inne. Jak się okazało, ojciec Piotra przed śmiercią „sprzedał” swojemu bratu część majątku. Piotr wygrał w I instancji sprawę o odzyskanie majątku, jednak w II instancji sąd przychylił się do racji jego wujka.

3) Roman był strażakiem. W zeszłym roku przeszedł nagłe zatrzymanie krążenia. Dzięki skutecznej resuscytacji przeżył, jednak jego stan do dziś jest bardzo ciężki. Mężczyzna wymaga stałej opieki rodziny, jest pampersowany, nie mówi, nie chodzi. Żona mężczyzny czuje się bezsilna. Szuka pomocy w znalezieniu specjalisty, który mógłby kompleksowo zdiagnozować jej męża i wdrożyć leczenie. Obecnie jedyną terapią jest rehabilitacja. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy