serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  23.02.2017

1) Darek walczy o prawo do opieki nad 8-letnią córką Zuzią. Mężczyzna jest w trakcie...

Sprawa dla reportera 

23.02.2017

1) Darek walczy o prawo do opieki nad 8-letnią córką Zuzią. Mężczyzna jest w trakcie... ROZWIŃ

1) Darek walczy o prawo do opieki nad 8-letnią córką Zuzią. Mężczyzna jest w trakcie rozwodu. Kilka lat temu, na czas procesu rozwodowego, sąd postanowił, że Zuzia trafi do ojca, a jej młodszy brat do matki. Jak twierdzi Dariusz, żona przez cztery lata nie interesowała się Zuzią, nie odwiedzała jej. Po kilku latach postanowiła jednak zawalczyć o prawo do opieki nad córką. Tym razem sąd stwierdził, że to matka mimo swej niepełnosprawności umysłowej, daje lepsze możliwości wychowania dziecka. Dariusz nie może pogodzić się z taką decyzją. Podnosi, że córka nie chce mieszkać z matką i boi się jej. Każda próba odebrania dziecka przez kuratora i matkę okazuje się nieskuteczna.

2) Rodzina Wojdach w sierpniu zeszłego roku podczas pielgrzymki do Częstochowy otrzymała telefon, że ich dom płonie. Po powrocie zastali jedynie zgliszcza. Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłacenia odszkodowania. Rodzina otrzymała od Urzędu Miasta tymczasowy lokal, jednak umowa wkrótce się kończy, a nie stać ich na remont spalonego domu. Podczas nagrania podejmiemy również sprawę prywatyzacji Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie gdzie pracował mąż Marii.

3) 18-letni Krzysztof dwa lata temu trafił do szpitala z gorączką 40 stopni. Jak twierdzi matka, lekarze odesłali syna bez szczegółowych badań do domu. Po kilku dniach utrzymującej się gorączki Krzysztof trafił na pogotowie, a następnie do szpitala w Płocku gdzie doznał porażenia czterokończynowego. Jak się okazało, przeszedł zapalenie naczyń i zapalenie rdzenia kręgowego. Mężczyzna spędził w szpitalach kilka miesięcy, dostał odleżyn, w jednym ze szpitali w trakcie reanimacji przebito mu płuco. Dziś jest na rencie. Matki nie stać na leczenie syna. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy