serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  22.12.2016

1) 4-letnia Magda i półtoraroczna Nina urodziły się z genetyczną chorobą – miastenią. Od urodzenia...

Sprawa dla reportera 

22.12.2016

1) 4-letnia Magda i półtoraroczna Nina urodziły się z genetyczną chorobą – miastenią. Od urodzenia... ROZWIŃ

1) 4-letnia Magda i półtoraroczna Nina urodziły się z genetyczną chorobą – miastenią. Od urodzenia leżą pod respiratorem, nie mówią. Rodzice szukają pomocy w znalezieniu specjalisty, który pomógłby w leczeniu dziewczynek.

2) Małgorzata Kowalczyk z mężem i czwórką dzieci mieszkają w 60-letnim, zagrzybionym, wilgotnym domu z przeciekającym dachem. Dwóch synów małżeństwa choruje na zanik mięśni. Potrzebują pomocy finansowej na poprawę warunków mieszkaniowych, a także na leczenie i rehabilitację dzieci.

3) Wracamy do sprawy 18-letniego Damiana, u którego lekarze nie potrafili zdiagnozować choroby. Chłopak ma problemy z chodzeniem, a operacje które przechodził tylko pogarszały jego stan. Rodzina szukała specjalisty, który pomógł by Damianowi. Po programie został zdiagnozowany przez prof. Wojciecha Marczyńskiego. Ma złączone kortezy na nogach, które ułatwiają mu poruszanie się.

4) Przypominamy też sprawę Natalki, która urodziła się bez lewej ręki. Rodzina i przyjaciele zbierają środki na zakup protezy. Przed programem mieli 12 tys. zł, ale koszt protezy to 300 tys. zł. Dzięki pomocy widzów udało sie zebrać ok. 200 tys. zł. Natalka wkrótce będzie miała protezę rączki.

5) Udało się nam również pomóc rodzinie państwa Boguszewskich. Małżeństwo zaciągnęło kilka lat temu kredyty na budowę nowego domu. Zatrudnili od tego murarza, który pobrał pieniądze i zniknął. Mimo wyroków sądowych rodzina nie może odzyskać pieniędzy i nie jest w stanie spłacać kredytów zaciągniętych na budowę. Groziła im licytacja gospodarstwa. Dodatkowym problemem jest niepełnosprawność trójki ich dzieci. Po emisji programu rodzina otrzymała pomoc finansową, a dzieci zostały skonsultowane przez specjalistów.

6) Nowy dom, dzięki pomocy widzów, będzie miała również 11-osobowa rodzina państwa Kaczor. Mieszkali w bardzo trudnych warunkach w gminnym budynku, po sąsiedzku ze świetlicą wiejską. Po emisji programu udało się zebrać ok. 100 tys. zł, na budowę ich własnego domu. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy