serwisy tvp

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  22.07.2021

1) Janina i jej dwóch synów z Piastowa przez niemal trzydzieści lat mieszkała w nieruchomości...

Sprawa dla reportera 

22.07.2021

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Janina i jej dwóch synów z Piastowa przez niemal trzydzieści lat mieszkała w nieruchomości... ROZWIŃ

1) Janina i jej dwóch synów z Piastowa przez niemal trzydzieści lat mieszkała w nieruchomości należącej do jej konkubenta. Po śmierci mężczyzny jego rodzina pozwoliła kobiecie pozostać w domu – jako dowód spisali odręcznie oświadczenie na kartce papieru. Żyła w spokoju do momentu, kiedy okazało się, że prawowici spadkobiercy sprzedali lokalnemu deweloperowi kilka hektarów ziemi wraz ze spornym domem. Nowy właściciel skutecznie eksmitował kobietę z synami. Z relacji bliskich sąsiadów kobiety wynika, że ów deweloper oraz jego rodzina mogą być powiązani ze środowiskiem przestępczym. Kobieta próbowała sądownie zasiedzieć sporną nieruchomość, jednak bezskutecznie. Ponadto nowy właściciel zburzył dom wraz z całym dobytkiem. Kobieta została bez dachu nad głową, jedynie z reklamówką dokumentów i bez prawa do lokalu socjalnego.

2) Historia miłości Polaka i Ukrainki. Michał poznał Tatianę przez internet. Para szybko zakochała się w sobie, zamieszkali razem i zaplanowali ślub. Z powodów administracyjnych Tatiana musiała wrócić na kilka miesięcy na Ukrainę. Tam z powodu konfliktu z ojcem zmieniła nazwisko na rodowe matki. Wyrobiła nowy paszport i wróciła do Polski. Po pewnym czasie okazało się, że nie dość, że przekroczyła granicę Polski kilka tygodni za wcześnie i pod zmienionym nazwiskiem, to dodatkowo została uznana za osobę niebezpieczną dla obronności i interesu Polskij. Zmiana nazwiska została uznana za podstęp użyty w celu przekroczenia granicy. Kobieta została deportowana na Ukrainę, ma pięcioletni zakaz wjazdu na teren Polski i krajów strefy Schengen.

3) Mariusz to samotny, schorowany mężczyzna z okolic Zamościa, który żyje z 350 zł zasiłku miesięcznie. Podczas pracy na czarno uległ wypadkowi – złamał nogę. Od tej pory, jak twierdzi, nie jest w stanie podjąć żadnej pracy. Ponadto nie przysługuje mu renta, ponieważ - według urzędów - nie jest niezdolny do pracy. W pomoc Mariuszowi zaangażowali się lokalni wolontariusze, którzy m.in. pomagają mu w codziennych sprawunkach, sprzątają dom oraz przywożą jedzenie. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy