serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  22.06.2017

Patrycjan jest niepełnosprawny. Urodził się w wyniku gwałtu. Jego 16-letnia wówczas matka została zaatakowana w...

Sprawa dla reportera 

22.06.2017

Patrycjan jest niepełnosprawny. Urodził się w wyniku gwałtu. Jego 16-letnia wówczas matka została zaatakowana w... ROZWIŃ

Patrycjan jest niepełnosprawny. Urodził się w wyniku gwałtu. Jego 16-letnia wówczas matka została zaatakowana w parku. Sprawcy do dziś nie odnaleziono. Katarzyna samotnie wychowuje syna, nigdy nie otrzymywała alimentów, ponieważ ojciec dziecka jest nieznany. Patrycjan ma porażenie mózgowe, padaczkę, wymaga stałej opieki. Kobieta utrzymuje się jedynie z zasiłków z pomocy społecznej. Niedawno, po skończeniu 24 roku życia, Patrycjanowi odebrano zasiłek rodzinny, z czym nie może pogodzić się jego matka.

Marzanna przez kilkanaście lat pracowała za granicą m.in. w Irlandii. Jak twierdzi, dzięki ciężkiej pracy mogła wykończyć sobie w Polsce stodołę, którą rodzice przekazali je w testamencie. W wyremontowanej stodole mieszka dziś z synem. Jak się okazało, niedawno rodzice Marzanny zmienili zdanie i w darowiźnie przekazali cały majątek jej bratu. A ten żąda od siostry czynszu i eksmisji z gospodarstwa.

Paweł czuje się pokrzywdzony przez byłą żonę i komornika, który ściąga mu rzekomo zaległe alimenty na dwie córki. Sęk w tym, że mężczyzna wielokrotnie udowadniał, że nie ma zaległości wobec swoich dzieci. Ponadto jedna z córek mieszka na co dzień z Pawłem i to on ponosi koszty jej utrzymania. Mimo tego musi płacić byłe żonie świadczenie na dwie córki.

Wracamy też do sprawy Wiktora Chruściela , przedsiębiorcy z Nidzicy, który kilka lat temu stracił cały swój majątek. Prowadził zakład wulkanizacyjny. W wyniku egzekucji komorniczej jego majątek został zlicytowany za grosze. Po kilku latach komornik stanął przed sądem i został skazany na 2,5 roku więzienia i ma zwrócić przedsiębiorcy ok. 200 tys. zł. ZWIŃ