serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  20.12.2018

1) Małgorzata, matka dwu letniego Gabrysia, nie może pogodzić się z jego śmiercią. Dziecko...

Sprawa dla reportera 

20.12.2018

1) Małgorzata, matka dwu letniego Gabrysia, nie może pogodzić się z jego śmiercią. Dziecko... ROZWIŃ

1) Małgorzata, matka dwu letniego Gabrysia, nie może pogodzić się z jego śmiercią. Dziecko w zeszłym roku nagle zaczęło odczuwać ból brzucha. Matka pojechała do przychodni z synem, jednak – jak twierdzi – lekarz odesłał ją do domu. Tam ból u dziecka się nasilał. Małgorzata wezwała dwukrotnie pogotowie ratunkowe. Za drugim razem podczas badania lekarskiego dziecko zmarło. Sekcja zwłok wykazała skręt jelit. Małgorzata nie może pogodzić się ze stratą syna. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

2) Patryk z Elgiszewa wraz z rodzicami mieszka w bardzo trudnych warunkach. Okoliczni mieszkańcy i przyjaciele rodziny szukali pomocy w znalezieniu finansów na budowę nowego domu dla rodziny. Po emisji reportażu, dzięki pomocy wodzów udało się zebrać ok. 180 tys. zł. Nowy dom jest w budowie.

3) Dominik i Maja zgłosili się do programu z prośbą o pomoc w wyremontowaniu dachu. Dom, w którym mieszkają z mamą i babcią jest w opłakanym stanie. Dach przecieka, a na ścianach jest grzyb. Po emisji programu dzięki pomocy widzów udało sie zebrać ok. 100 tys. zł na remont.

4) Pani Zofia sama wychowuje dwie wnuczki. Matka dziewczynek przebywa w zakładzie karnym. Babcia zgłosiła się do naszego programu z prośbą o pomoc w uzyskaniu świadczenia 500+. Po emisji programu dziewczynki otrzymały świadczenie, a rodzina uzyskała pomoc finansową w wysokości ok. 90 tys. zł na remont domu.

5) Eryk od kilkunastu lat choruje na dystonię uogólnioną. Kilka lat temu mężczyzna przeszedł operację wszczepienia stymulatora do mózgu. Jednak ten według niego nie działa. Eryk mimo swej choroby jest pogodnym i pracowitym człowiekiem. Tuż po emisji programu widzowie wysłali ok. 45 tys. sms-ów dla Eryka – co daje wstępną kwotę ok. 92 tys. zł. Zbiórka na rehabilitację i leczenie trwa nadal.

6) Wracamy też do sprawy Damiana z okolic Rogowa. Chłopiec do trzeciego roku życia rozwijał się normalnie. Po pewnym czasie zaczęły się problemy z chodzeniem. Dziecko trafiało do różnych szpitali i specjalistów, gdzie diagnozowano różne choroby od porażenia mózgowego po zanik mięśni. Jak twierdzą rodzice chłopaka, żadna z tych diagnoz nie była trafna. Chłopiec poruszał się na palcach, jego stopy są końsko szpotawe. Damian przeszedł operację wydłużenia ścięgien Achillesa jednak – jak twierdzi – zabieg ten pogorszył jego stan. Dzięki pomocy widzów udało się zebrać ok. 360 tys. zł. na leczenie Damiana w Stanach Zjednoczonych. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy