serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  20.10.2016

1) 18-letni Damian do trzeciego roku życia rozwijał się normalnie. Po pewnym czasie zaczęły się...

Sprawa dla reportera 

20.10.2016

1) 18-letni Damian do trzeciego roku życia rozwijał się normalnie. Po pewnym czasie zaczęły się... ROZWIŃ

1) 18-letni Damian do trzeciego roku życia rozwijał się normalnie. Po pewnym czasie zaczęły się problemy z chodzeniem. Dziecko trafiało do różnych specjalistów, gdzie diagnozowano: porażenie mózgowe, zanik mięśni i inne choroby. Rodzice twierdzą, że żadna z tych diagnoz nie była trafna. Chłopiec poruszał się na palcach, jego stopy są końsko szpotawe. Damian przeszedł operację wydłużenia ścięgien Achillesa jednak – jak twierdzi – zabieg ten pogorszył jego stan. Nie poddaje się jednak i walczy o powrót do zdrowia. Rodzina szuka specjalisty, który pomógłby w dokładnym zdiagnozowaniu choroby.

2) Krystyna walczy z synową o prawo do opieki i kontaktów ze swoim synem. Syn Krystyny kilka lat temu przeszedł nagłe zatrzymanie krążenia. W wyniku niedotlenienia jest osobą sparaliżowaną, nie ma z nim kontaktu. Jak twierdzi Krystyna, jej synowa przetrzymuje męża w mieszkaniu, nie pozwala matce widywać się z synem i źle go rehabilituje.

3) Kazimierz jest chory na schizofrenię. Kochał zwierzęta, jednak nie potrafił się nimi zajmować. Ze względu na zły stan utrzymania krów i świń gmina zdecydowała o zabraniu jego trzody do innego gospodarstwa. Po odebraniu zwierząt urząd nakazała mężczyźnie zapłatę ok. 100 tys. zł za transport i utrzymanie zwierząt. Kazimierz jest całkowicie ubezwłasnowolniony, opiekę nad nim sprawuje brat z bratową. Rodziny nie stać na spłatę tak wysokich kosztów.

4) Wracamy do sprawy Marty Szwonder, która mimo, że urodziła się z porażeniem mózgowym skończyła studia. Kobieta przeszła wiele operacji nóg, jak twierdzi nieudanych. Dzięki pomocy widzów Marta wyjechała do Stanów Zjednoczonych na operację nóg u dr Palleya. Dzięki niej może sama się poruszać bez pomocy balkonika i wózka inwalidzkiego. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy