serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  18.05.2017

1) Romowie mieszkających w Limanowej i Maszkowicach w woj. małopolskim, czują się pokrzywdzeni przez lokalne...

Sprawa dla reportera 

18.05.2017

1) Romowie mieszkających w Limanowej i Maszkowicach w woj. małopolskim, czują się pokrzywdzeni przez lokalne... ROZWIŃ

1) Romowie mieszkających w Limanowej i Maszkowicach w woj. małopolskim, czują się pokrzywdzeni przez lokalne władze, które chcą ich wysiedlić do innych miejscowości. Gmina dostała dofinansowanie około 1 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na zakup nowych domów dla Romów, jednak znajdują się one na terenie sąsiednich samorządów. A one nie zgadzają się na przyjęcie Romów. W takiej sytuacji jest m.in. rodzina Rafała z Limanowej, któremu burmistrz kupił dom w sąsiedniej gminie Czchów. Wójt Czochowa wydał uchwałę zakazującą zasiedlania zakupionej nieruchomości przez burmistrza Limanowej. Sytuacją zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

2) Joanna kilka lat temu rozwiodła się z mężem z powodu psychicznego i fizycznego znęcania się nad nią i dziećmi. W wyniku podziału majątku sąd przyznał jej 170 tys. zł spłaty od byłego męża. Do dziś kobieta nie otrzymała pieniędzy, mieszka z dziećmi kątem u rodziny, a komornik bezskutecznie próbuje ściągnąć należne jej pieniądze. Były mąż, aby uniknąć spłaty, przekazał dom w darowiźnie swojej matce. Joanna oddała sprawę do prokuratury, a ta zajmuje się nią już trzy lata.

3) Pani Maria choruje na stwardnienie boczne zanikowe. Jej stan jest na tyle ciężki, że nie mówi, porozumiewa się z otoczeniem za pomocą zeszytu. Szansą na poprawę stanu jej zdrowia jest eksperymentalne leczenie komórkami macierzystymi w Olsztynie, jednak koszt tej terapii to ok. 50 tys. zł, na co rodziny nie stać. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy