serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  17.12.2015

1) 6-miesięczna Natalka urodziła się bez lewej ręki. Rodzina i przyjaciele zbierają środki na zakup...

Sprawa dla reportera 

17.12.2015

1) 6-miesięczna Natalka urodziła się bez lewej ręki. Rodzina i przyjaciele zbierają środki na zakup... ROZWIŃ

1) 6-miesięczna Natalka urodziła się bez lewej ręki. Rodzina i przyjaciele zbierają środki na zakup protezy dla dziewczynki. Do tej pory dzięki zdobytym nakrętkom udało się zebrać ok. 12 tys. zł. Niestety koszt protezy to 300 tys.

2) Wracamy do sprawy niepełnosprawnej Marty. To pełna energii, utalentowana muzycznie kobieta. Niestety wraz z rodziną żyje w bardzo trudnych warunkach, a sytuacja finansowa rodziny jest bardzo ciężka. Po emisji programu Marta otrzymała od widzów pomoc.

3) Przypominamy też sprawę niepełnosprawnego Wojtka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Po emisji programu dzięki pomocy widzów Wojtek otrzymał pieniądze na leczenie. Jest w trakcie terapii, ale nadal potrzebuje wsparcia.

4) Wracamy też do sprawy Krystyny, która czuje się pokrzywdzona przez wymiar sprawiedliwości. Jak twierdzi, podczas licytacji jej nieruchomości doszło do pomyłki w numeracji działek i omyłkowo została zlicytowana działka wraz z domem, a nie zawarta w operacie szacunkowym działka niezabudowana. W wyniku tego prawie dwa hektary ziemi i dom zostały sprzedane za 18 tys. zł. Krystyna wielokrotnie zwracała się z prośbą do nowego właściciela o zamianę działek, jednak bezskutecznie. Ponadto jej rodzice mieli zapisaną służebność w budynku. Obecnie nowy właściciel żąda od rodziców Krystyny czynszu za bezumowne korzystanie z jego własności. Po emisji programu podpisano ugodę z komornikiem.

5) Pomoc po emisji programu otrzymała również pani Stanisława, jedna z bohaterów reportażu pokrzywdzonych przez działalność pewnego lombardu. ZWIŃ

Załaduj następne